PO MEDIACH Z ANGORĄ (23)

| 22 sty 2024  13:48 | Brak komentarzy

Hejtem po oczach

Były prokurator krajowy Dariusz Barski zarobił w ciągu niecałych 2 lat ponad milion złotych. Joanna Kurska zarobiła w TVPiS 1,5 mln (w tym 570 tys. jako odszkodowanie z tytułu zakazu konkurencji!!!), a jej mąż Jacek Kurski 4,5 mln złotych. Mało, więc poszedł do Banku Światowego na posadę za milion złotych rocznie.

Komentatorzy „Wiadomości” dostawali za kilka sekund wypowiedzi 500 złotych, a rekordzista w ciągu roku pobrał 298 tysięcy! Dojna zmiana pokazała swoje pazerne oblicze, ujawniono skalę finansowych korzyści uzyskanych przez rządzących niedawno naszym krajem „królów życia”. Zdarcie masek hipokryzji odsłoniło chciwe facjaty beneficjentów PiS-owskiej władzy. Odcięcie od koryta jest wyjątkowo bolesne dla tej czeredy, dlatego słychać jej kwik.

Mnie, jako komentatora mediów i dziennikarza, szczególnie poruszyły i oburzyły apanaże „niezależnych” komentatorów; 500 złotych za 5 czy 10 sekund tzw. setki (wypowiedź do kamery), to od 50 do 100 złotych za sekundę. To co najmniej 3 tysiące złotych za minutę! Kto tak zarabiał? Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Adrian Stankowski, Tomasz Sakiewicz, Jan Pietrzak, Karol Gac, Marek Formela, Piotr Nisztor, Miłosz Manasterski… i wielu innych prawicowych komentatorów.

Nie podano, kto zarobił 298 890 zł brutto, ale mam nadzieję, że wkrótce się dowiemy. Tomasz Sakiewicz tylko w 2023 roku wypowiadał się prawie 150 razy, bracia Karnowscy 161 (obaj mieli stały ryczałt na 10 tys. zł miesięcznie), a Adrian Stankowski 105 razy (źródło: Wirtualna Polska). „Niezależni” komentatorzy dostawali kasę za to, co mówili na polityczne zamówienie! W TVP przepracowałem prawie 20 lat (1992 – 2010), ale nikomu nie płaciliśmy za występowanie w programach informacyjnych czy publicystycznych. Wszyscy dziennikarze komentujący wydarzenia robili to za darmo. Sam wielokrotnie brałem udział w programach innych stacji lub udzielałem wypowiedzi prasie, radiu lub portalom w internecie i nigdy nie wziąłem za to złotówki. Bo taka jest cena niezależności! By nie być posądzonym o stronniczość, o opinie wydawane na czyjeś zlecenie. Również wtedy, gdy wypowiadałem się jako medioznawca.

Dlatego skandalem jest to, że tzw. eksperci (medioznawcy, politolodzy, socjologowie etc.) brali pieniądze za klepanie trzy po trzy nieskładnych zdań na jakikolwiek zadany im temat. Srebrniki dostawali za plucie na opozycję, za szczucie na imigrantów, za tępą propagandę, za robienie widzom wody z mózgu. Profesorowie: Henryk Domański (81 wystąpień w 2023 r.), Marcin Szewczak (88), Mieczysław Ryba (84 razy w 2022 r.) i mgr Artur Wróblewski (na liście PiS-u w wyborach w 2023 r. – otrzymał niecałe 2 tys. głosów) to czołówka złotoustych ekspertów wypowiadających się na każdy temat. Jak nisko upadła TVPiS, że musiała płacić za sprzyjające władzy komentarze i opinie! Jak małej wiary byli ci „niezależni” publicyści i naukowcy, że musieli brać pieniądze za plucie na Tuska i opozycję, za wychwalanie PiS-u i dzielenie społeczeństwa na lepszy i gorszy sort! Czy TVPiS nie była w stanie znaleźć takich, którzy chętnie zeszmaciliby się za darmo?

Koniec rządów PiS-u oznacza również upadek TVPiS, upadek dużej części środowiska dziennikarskiego i naukowego. Część pseudodziennikarzy zaangażowała się w bezpośrednią działalność polityczną. Wielu ubrało się w szaty propagandzistów Prawa i Sprawiedliwości. Teraz nadszedł czas rozliczeń. Płatne komentarze polityczne to dowód na degenerację sporej grupy propisowskich dziennikarzy-propagandzistów. To jest już koniec, skończona gra. Więcej wypłat nie będzie, a być może niektóre przyjdzie zwrócić, bo staną ością w gardle. Pierwsze jaskółki już są: z b. szefami TVPiS – Adamczykiem, Pereirą i Tulickim rozwiązano umowy o pracę w trybie dyscyplinarnym.

MAREK PALCZEWSKI

DODAJMY ŻE….

Uzupełnieniem felietonu red. Palczewskiego niech będzie, że w gronie wymienionych komentatorów TVP Info były także między innymi „niezależne” walczące o wolność słowa panie Jolanta Hajdasz i Joanna Lichocka. Komentarze na czasie i po linii, kilka razy w miesiącu, uzupełniały ten pisowski jazgot propagandowy, jaki się sączył z anteny TVP Info. Stały komentarz w tej telewizji miał przewodniczący SDP red. Krzysztof Skowroński. Powiedzieć hańba to tak jakby nic nie powiedzieć.

(a)


TELEWIZOR POD GRUSZĄ

Antoni Dochodzę Do Prawdy Macierewicz – MŁOT na likwidatora TVP SZCZUJNI – doznał po spędzie kaczystów w Warszawie kolejnego olśnienia mającego wszelkie znamiona oszołomienia. Wyrazem owego stanu umysłu są rozbiegane oczęta, pokrętna, bełkotliwa mowa, w trakcie której pojawia się nerwicowy grymas na twarzy udający uśmiech. Mówiąc lapidarnie, widzimy przed sobą oblicze człowieka niewzbudzającego zaufania. Po każdym olśnieniu Macierewicz wchodzi w fazę głębokich przemyśleń kończących się publicznym – w świetle jupiterów – wypróżnieniem.

Tak było również tym razem! Nie chcąc zgubić ani jednego słowa, przecinka, kropki, przytaczam wypowiedź Antoniego w całości: „Musimy mieć świadomość, że ta DEMONSTRACJA jest POCZĄTKIEM WIELKIEGO DZIAŁANIA niepodległościowego Polski! Ono będzie fundamentem takiej władzy, kiedy doprowadzimy do referendum rozstrzygającego, czy zgadzamy się na to, żeby zlikwidować państwo polskie czy nie! To będzie prawdopodobnie wrzesień, może październik bieżącego roku. Wtedy będziemy musieli rozstrzygnąć, bo wcześniej rządy Donalda Tuska ZAAPROBUJĄ LIKWIDACJĘ PAŃSTWA POLSKIEGO!”. N

o, to się w normalnej pale nie mieści, ale w Macierewicza owszem, bez problemu! Po takiej strasznej, kasandrycznej zapowiedzi kaczystom nie pozostaje nic innego, jak tylko bić w tarabany, śpiewać Rotę na przemian z hymnem i wznosić ręce do Boga z prośbą o kolejny cud nad Wisłą! Toż nie zdążymy się obejrzeć, a nastanie wrzesień, a wtedy będzie po ptakach! Państwem polskim zajmie się unijny likwidator. Nawet się nie spostrzeżemy, jak stracimy wolność, tożsamość i będziemy robili za parobków u Niemców! Staniemy się ich neokolonią! Znowu będą nam szwaby pluć w twarz i dzieci nam germanić! ZGROZA! Sen pijanego i naćpanego wariata nie jest tak przerażający i porażający, jak Antka zapowiedź rychłego nadejścia zniewolenia Przenajświętszej Rzeczypospolitej! Trzeba nam natychmiast, bezdyskusyjnie i bezwarunkowo, ODDAĆ WŁADZĘ Kaczorowi, bo potem będzie już za późno na ratunek!

ANTONI SZPAK

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...