Talenty mediów z Kielc, Radomia i Ostrowca Świętokrzyskiego

| 25 kwi 2024  10:22 | Brak komentarzy

Laureaci nagrody Talent mediów ze statuetkami autorstwa kieleckiego rzeźbiarza Sławomira Micka oraz członkowie kapituły

 

Zarząd Oddziału Kielecko-Radomskiego po raz drugi przyznał statuetki „Talent mediów”. To nagroda, która ma promować rzetelne i obiektywne dziennikarstwo oraz wysokie standardy pracy w redakcjach prasowych, radiowych, telewizyjnych i na portalach internetowych. Okazją do wyróżnienia dziennikarzy jest Światowy Dzień Wolności Prasy, obchodzony 20 kwietnia.

Gala wręczenia statuetek odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Jak podkreślił inicjator nagrody, red. Jerzy Chrobot, prezes Oddziału Kielecko-Radomskiego SDRP, nikogo nie trzeba dziś przekonywać do potrzeby upominania się o pozycję tego zawodu oraz doceniania dziennikarzy, którzy poprzez wnikliwe i przemyślane teksty tworzą pozytywny wizerunek współczesnych mediów w niełatwych dla nich czasach.

red. Jerzy Chrobot, prezes Oddziału SDRP, jest inicjatorem ustanowienia nagrody

 

Do współpracy przy typowaniu dziennikarskich talentów za poprzedni, 2023 rok zostali zaproszeni m.in. szefowie lokalnych i regionalnych redakcji z Kielc i Radomia oraz przedstawiciele uczelni, które kształcą studentów w tym kierunku. Medioznawczyni dr hab. Jolanta Kępa-Mętrak z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach po raz kolejny przewodniczyła kapitule nagrody.

Statuetki trafiły do red. Doroty Kułagi z dziennika „Echo dnia”, red. Anny Mroczek z „Gazety Ostrowieckiej”, red. Anety Pieńkowskiej z Radia Radom, red. Darii Gumowskiej z TVP3 Kielce i red. Wojciecha Wójcikowskiego z radomskiej redakcji Radia Eska i Radia VOX. Nagrodą Specjalną Zarząd Radomsko-Kieleckiego Oddziału SDRP uhonorował pośmiertnie zmarłego w kwietniu br. red. Aleksandra Piekarskiego, fotoreportera związanego długoletnią pracą z „Echem dnia”.

Uroczystość wręczenia statuetek jest okazją nie tylko do wyróżnienia dziennikarzy za ich dokonania w dziedzinie informacji i publicystyki, ale też sprzyja integracji środowiska. Doroczna gala odbywa się przy sporym udziale przedstawicieli lokalnych mediów, członków SDRP i innych organizacji twórczych. Intencją organizatorów jest i to, by poprzez to spotkanie zainteresować działalnością i członkostwem w Stowarzyszeniu młode pokolenie dziennikarzy, rozpoczynające przygodę z tym twórczym zawodem. Nie zabrakło ich w gronie laureatów.

Barbara Pikiewicz
Fot. Adam Dziedzic

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...