PO MEDIACH Z ANGORĄ (11)

| 30 paź 2023  15:46 | Brak komentarzy

Hejtem po oczach

Maciej Świrski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, odrzucił skargi na TVP o kłamstwa, manipulacje i wynajęcie aktora.

Świrski uznał, że TVP nie kłamała w sprawie marszu 4 czerwca (nazywała go „marszem nienawiści”), nie wynajęła aktora do odgrywania roli „przypadkowego przechodnia” i nie promowała polityków partii rządzącej, mimo że poświęcono im ponad 80 proc. czasu przeznaczonego dla polityków wszystkich partii. W uzasadnieniach powoływał się na pisma urlopowanego (po ujawnieniu przez Onet.pl, że znęcał się nad swoją kochanką) dyrektora TAI Michała Adamczyka.

Czy to kpina, buta, bezczelność, czy zwykły fałsz przemówił przez nominata PiS? Świrski jak reduty do końca będzie bronił podłych praktyk propagandzistów Telewizji Polskiej. Z pewnością czeka go, jak i tych, których broni, sromotny koniec. Podobnie jak Krzysztofa Czabańskiego, szefa Rady Mediów Narodowych, która wydała oświadczenie, że będzie bronić mediów publicznych takich, jakie one są obecnie. I to oświadczenie jest nie tyle kuriozalne, co wręcz hucpiarskie: „Będziemy bronić mediów publicznych i ich pracowników przed zapowiadanymi przez opozycję działaniami łamiącymi prawo. Winni łamania prawa prędzej czy później poniosą surowe konsekwencje swoich czynów”.

Za tym oświadczeniem opowiedziała się trójka pisowskich członków RMN. Ludzie, którzy przymykali przez prawie 8 lat oko na polityczne i naruszające prawo i etykę działania zarządców oraz propagandzistów tzw. mediów publicznych, mają jeszcze czelność grozić tym, którzy chcą te zdeprawowane i zdemoralizowane jednostki i zarządy rozliczać?! Mam nadzieję, że nowa władza szybko zlikwiduje RMN oraz zmieni kierownictwo KRRiT, a ich zarządy, odpowiedzialne za dewastację mediów publicznych, poniosą dotkliwe konsekwencje.

Blady strach padł na propagandzistów TVP i Polskiego Radia, bo zmiłowania nie będzie. Wylecą z hukiem, bo na to zapracowali i na to zasługują. Podobno na Woronicza i przy placu Powstańców (siedziba TVP) atmosfera jest fatalna. I bardzo dobrze! Bo jaka miałaby być? Jak czuło się więcej niż 400 osób, które za rządów PiS zwolniono lub zmuszono do odejścia z mediów publicznych tylko dlatego, że się PiS-owi nie podobały ich poglądy i trzeba było zatrudnić swojaków.

Dziś za swoje czyny odpowiedzą ci, którzy zrobili z tych mediów tubę propagandową pisowskich rządów. Pewnie niektórzy już próbują uśmiechać się do nowej władzy (to sławetne „kochani” Danuty Holeckiej w wieczór wyborczy do posłów opozycji), ale nic im to nie da. Spisane zostały ich czyny i rozmowy. Owszem, zawsze w TVP była spora grupa oportunistów i konformistów, ale tym razem – mam nadzieję – również ich wywieje zza telewizyjnych biurek wiatr historii, bo nie mają prawa nazywać się dziennikarzami, gdyż zawsze byli piarowcami rządzącej partii.

Na portalu wPolityce.pl braci Karnowskich ukazał się list otwarty kilkudziesięciu pracowników prawicowych mediów przestrzegających przed „czystkami w mediach publicznych i prywatnych”. Śmiać się czy zgrzytać zębami? Gdzie byliście, rzekomi obrońcy wolności słowa i pluralizmu, gdy po 2015 roku zwalniano z TVP, PR i prasy regionalnej kilkuset dziennikarzy i próbowano zniszczyć TVN? Spaliście wtedy, gdy nie szanowano prawa i demokracji, a dziś nagle się obudziliście?

Przyzwoici dziennikarze – jeśli tacy wciąż są w tzw. publicznych mediach (?) – pozostaną, ale szuje i kanalie nakręcające histerię nienawiści wobec Polaków inaczej myślących niż oni, powinny już pakować swoje cztery litery. Nie ma dla nich miejsca w prawdziwym dziennikarstwie. A przy okazji: sygnatariuszom listu przypomnę słowa byłego dyrektora TVP2 Marcina Wolskiego, który po wyborach w 2015 roku powiedział: „Przegraliście, więc morda w kubeł!”.

MAREK PALCZEWSKI


TELEWIZOR POD GRUSZĄ

Jak tu szczekać donośnie, jak tu gryźć zajadle, gdy opozycja wybiła funkcjonariuszom ministerstwa propagandy przednie zęby i kły?! No jak? Oto jest pytanie! Nie da się boleśnie kąsać w takim rozchwianym psychicznie stanie! STRACH padł na dziennikarskie popychla Kaczyńskiego.

Przerażeni, spanikowani wazeliniarze nie są już w stanie wykrzesać z siebie takiego entuzjazmu, takiej wielkiej ochoty do robienia ludziom wody z mózgu – ogłupiania rodaków non stop! Na Woronicza, w TVP SZCZUJNI, panuje grobowa atmosfera. Widmo utraty pracy, gwiazdorskich kontraktów – czytaj kasy i popularności – zagląda w oczy siewcom kaczystowskiej propagandy sukcesu! A to stresuje i wkurza ich najbardziej – spędza im sen z powiek.

Po przegranych wyborach wszelkie próby zaklinania rzeczywistości, odwracania kota ogonem, straszenia nadejściem armagedonu wraz z przejęciem władzy przez Tuska pokazują wyraźnie, z jakimi żałosnymi, bezczelnymi kretynami mieliśmy i mamy jeszcze do czynienia na Woronicza. Faktem jest, że bez tych dyspozycyjnych, załganych chamideł nie udałoby się przeobrazić publicznej telewizji w TVP SZCZUJNIĘ – kaczystowską tubę propagandową! Teraz tym wszystkim bezwstydnym potakiwaczom, cmokierom usuwa się grunt pod nogami. Gwiazdy, gwiazdki i gwiazdeczki sztandarowych programów SZCZUJNI wpadły w popłoch!

Rozpaczliwie szukają dobrego wyjścia z tej koszmarnej dla nich sytuacji. Bardzo chciałyby zachować status quo. Tylko patrzeć, jak wpadną w histerię i rzucą się sobie do gardeł. Zupełnie niepotrzebnie. Dajcie sobie na wstrzymanie – uspokójcie się. Nie traćcie wiary w Jarosława Kaczyńskiego. Wasz PAN – ukochany przywódca – myśli o was i dba niczym ojciec i matka razem wzięci. Zbyt sobie ceni waszą – sprawdzoną w walce propagandowej – wredną, podłą, pseudodziennikarską robotę. Gdzie znajdzie drugą taką nikczemną ekipę?! Już zapowiedział publicznie, że nie zostawi was na lodzie. Zbuduje nową telewizyjno-radiową SZCZUJNIĘ na miarę nadchodzących czasów i potrzeb!

ANTONI SZPAK

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...