ZWIĄZKOWCÓW WYRZUCAJĄ Z POLSKIEGO RADIA

| 13 gru 2016  09:32 | Brak komentarzy

Dziennikarz radiowej Dwójki Marcin Majchrowski został dyscyplinarnie zwolniony z Polskiego Radia. Władze Polskiego Radia postawiły Marcinowi Majchrowskiemu takie zarzuty jak: „wywieranie presji psychicznej” na zarząd Polskiego Radia, „destabilizacja” jego pracy i spółki poprzez „publiczne nękanie” m.in. „żądaniami przystąpienia do mediacji” i stosowanie czarnego PR-u.


Marcin Majchrowski jest kolejną osobą z kierownictwa Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programów III i II Polskiego Radia, która została dyscyplinarnie zwolniona z publicznego radia. Wcześniej spółka rozstała się w ten sposób z Wojciechem Doroszem i Pawłem Sołtysem.
Marcin Majchrowski do radiowej Dwójki trafił w 1993 roku. Prowadził m.in. programy „Kanon Dwójki”, „Wolna sobota”, „Europa Chopina”, „O wszystkim z kulturą”.
Radio publiczne po prostu jest „czyszczone” przez zarząd z działaczy związkowych, co jest jednoznaczne z ograniczaniem wolności słowa. Stowarzyszenie Dziennikarzy RP wyraża stanowczy protest przeciwko takim działaniom.

Źródło: Onet

            *            *           *

Dorota Gardias, przewodnicząca Forum Związków Zawodowych, skierowała do Jacka Męciny, sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wniosek, żeby zespół ds. prawa pracy zajął się ostatnimi zwolnieniami dziennikarzy Polskiego Radia.

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...