Wybierz się w wirtualną podróż

| 7 paź 2016  09:59 | Brak komentarzy

wirtualna
Trzy lata temu powstał film „Warszawa 1935” w technologii 3D stereo. Zrobił furorę. Magnesem dla wielotysięcznej publiczności kinowej było nie tylko szczegółowe, wierne odtworzenie wyglądu przedwojennych ulic, zwłaszcza Marszałkowskiej, po której spacerowaliśmy prowadzeni przez realizatorów-odtwórców nieistniejącej Warszawy. Oglądając go, czuliśmy atmosferę dawnej stolicy. I byliśmy pod wrażeniem możliwości, jakie dają nowe technologie.


Na kolejnej wystawie „Wirtualna podróż” sami staniemy się częścią filmu. Dzięki najnowszej technologii (3D – 360⁰) odbędziemy podróż w czasie i tylko od nas , a nie od obiektywu kamery przenoszącej obraz na ekran będzie zależało, w którą stronę spojrzymy, na którym fragmencie placu będziemy chcieli się znaleźć. Bowiem po włożeniu specjalnych okularów (gogli) znajdziemy się w samym środku przedwojennego placu Piłsudskiego i zobaczymy nie tylko jak wtedy wyglądało to tętniące życiem miejsce, ale będziemy mieli wrażenie, że tam jesteśmy, że przenieśliśmy się fizycznie w lata 30. Dodatkowo na wystawie zobaczymy ponad trzydzieści specjalnych grafik prezentujących plac oraz będziemy mogli pobrać bezpłatnie aplikacje, które umożliwią wszystkim zwiedzającym oglądanie Warszawy „dawniej i dziś”.

„Wirtualną podróż” będzie można odbyć od 7 października 2016 r. w Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego przy ul. Senatorskiej 38 w Warszawie.

Organizatorzy wystawy :

Park Miniatur Województwa Mazowieckiego, Time Tec, Tralabum
Wystawa dodatkowo płatna: 10pln/os.

Godziny otwarcia:

 • wtorek: 12:00-20:00
 • środa: 10:00-17:00
 • czwartek: 12:00-20:00
 • piątek: 10:00-17:00
 • sobota i niedziela: 11:00-18:00

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...