Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia rozpoczyna nową kadencję

| 27 paź 2021  20:23 | Brak komentarzy

 

29. września 2021 r. w Osiedlowym Domu Kultury KRĄG odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia, na którym wybrany został nowy zarząd, na kolejną kadencję.

Nowy zarząd, bo nowa kadencja, ale tak doprawdy, skład zarządu niewiele się zmienił, co jest dowodem na to, że do pracy ustępującego składu zarządu członkowie naszego stowarzyszenia nie mieli zastrzeżeń . Przewodniczącym zarządu pozostał Ryszard Bączkowski a wiceprzewodniczącym Zbigniew Standar. Również Kalina Izabela Zioła pozostaje sekretarzem zarządu, Aldona Dzielicka skarbnikiem, członkami zarządu pozostają Dominika Narożna i Robert Rydlewski. Jedynym nowym członkiem zarządu został Piotr Kusy, który w poprzedniej kadencji nie pełniąc żadnej oficjalnej funkcji, czynnie włączał się do pracy zarządu, czym zyskał jego uznanie.

Prawie dziesięć minut zajęło przewodniczącemu Ryszardowi Bączkowskiemu odczytanie sprawozdania z działania zarządu w minionej kadencji, co było najlepszym świadectwem na to, że nie próżnowaliśmy i było się czym pochwalić. Niestety, covidowa pandemia spowodowała, że końcówka kadencji była bardzo słabo aktywna, do tego stopnia, że nie można było przeprowadzić wyborów na nową kadencję w statutowym terminie.

Dzięki Ryszardowi Sławińskiemu, który bardzo sprawnie przewodniczył sprawozdawczo – wyborczej części zebrania oraz Zbyszkowi Standarowi, który z racji swojego prawniczego doświadczenia czuwał nad zgodnym ze statutem przebiegiem wyborów, przebiegły one sprawnie, dzięki czemu znalazł się również czas na ubogacenie zebrania występem Duetu Wokalno- Muzycznego

SOBIE PRZEZNACZENI , co niewątpliwie było wartością dodaną zebrania. Państwo Alina i Krzysztof Galasowie nie pierwszy raz uświetniają artystycznie nasze spotkania, a Krzysztof jest członkiem naszego stowarzyszenia. Serdecznie Państwu Galasom dziękujemy za to, że zgadzają się być PRZEZNACZONYMI również i nam.

Ryszard Bączkowski

Zdjęcia: Aldona Dzielicka

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...