Tak było… Czekamy na dziennikarskie wspomnienia

| 18 maj 2014  18:20 | Brak komentarzy

 

logo-sdrp

Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Warszawski zaprasza dziennikarzy warszawskich i z województwa mazowieckiego do podzielenia się swoimi doświadczeniami, osiągnięciami, przeżyciami towarzyszącymi ich pracy.

Budowa Polski Ludowej, lata tworzenia zrębów gospodarki rynkowej, obrady „Okrągłego stołu”, batalia o członkostwo w Unii Europejskiej – te wszystkie przemiany nie byłyby możliwe bez udziału dziennikarzy. Niejednokrotnie miały one decydujący wpływ na życie osobiste, decyzje zawodowe i na funkcjonowanie zespołów redakcyjnych. Opiszcie to, co uważacie, że było najważniejsze i najciekawsze w waszym życiu zawodowym.

* * *

 1. Wspomnienia powinny dotyczyć pracy dziennikarskiej w prasie, radiu, telewizji oraz agencjach informacyjnych.
 2. Objętość nie więcej jak 20 stron maszynopisu (lub tekstu komputerowego) formatu A-4 znormalizowanego: 30 wierszy na stronie = 1800 znaków.
 3. Do materiału mogą być dołączone zdjęcia z opisem.
 4. Prace, z adresem autora, można przesyłać mejlem, listownie lub przynosić osobiście, do końca 2014 roku. Nasz adres: Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Warszawski 00-366 Warszawa, ul. Foksal 3/5 (pok. 31), tel. (22) 826-79-45, e-mail: sdrp.warszawa@dziennikarzerp.pl.
 5. Fragmenty wspomnień będą publikowane w naszej internetowej gazecie www.dziennikarzerp.pl.
 6. Planujemy edycję książkową nadesłanych prac.

Czekamy na Wasze wspomnienia.

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...