„SZLIF”: Kochaj siebie takim, jakim jesteś

| 29 lis 2019  17:07 | Brak komentarzy

Wizerunki pięknych ludzi bez skaz prześladują nas na każdym kroku. I mimo że powinniśmy być świadomi, że modele i celebryci również mają skazy, a to, co widzimy, to nierzadko mocno przeinaczona prawda, to i tak porównujemy się do tych wyidealizowanych postaci prezentowanych nam w gazetach czy Internecie.

Doktor Maja Herman, specjalistka psychiatrii i psychoterapeutka, zainicjowała akcję #prawdziwaja, która ma zachęcić użytkowników, a przede wszystkim użytkowniczki Instagrama, do udostępniania niezmienionych filtrami zdjęć pokazujących ich prawdziwą twarz (Julia Borska)

„Słoiki”, czyli życie w dużym mieście – w żargonie miejskim „słoik” to osoba z prowincji, która mieszka w dużym mieście (z domu przywozi słoiki z jedzeniem). „Słoiki” przenoszą się do większych miast, aby rozwijać swoje pasje, mieć lepszą pracę. To może być na początku trudne, ale zazwyczaj się opłaca. Warto czasem wykazać się wobec nich życzliwością i podzielić się domowym bigosem – pisze Kornelia Szkudlarek.
„Polacy nie gęsi” – nauka języków obcych jest niezwykle ważna, lecz należy pamiętać, aby prócz tego poprawnie nauczyć się używać języka ojczystego – przypomina Aleks Stadnicki.

Natalia Sosińska w artykule „Po trupach do sławy” zwraca uwagę, że ostatnio coraz częściej mamy styczność z ludźmi, którzy dla popularności są w stanie opuścić i zranić nawet najbliższych przyjaciół.

Jeszcze m.in.: „Śladem jednośladów” – wśród wielu polskich kibiców sportem narodowym jest jednak żużel (Patryk Kidoń). „Plugawa retoryka” – polityka nie bierze jeńców. Żeby utrzymać się na jej powierzchni, nierzadko trzeba nagiąć obowiązujące etyczne zasady (Zuzanna Pańko). „(Nie)zastąpione książki?” – coraz częściej pojawia się pytanie: co jest bardziej opłacalne: tradycyjna książka czy e-book? (Natalia Sosińska).

Do pobrania: SZLIF nr 9 (171) grudzień 2019

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński
    4/2024
       
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...