Nominacje do nagród im. Bolesława Prusa

| 13 lis 2022  13:15 | komentarze 4

Kapituła pod przewodnictwem prof. dr hab. Janusza Adamowskiego , w obecności członków Krystyny Mokrosińskiej, Heleny Kowalik-Ciemińskiej, Tomasza Miłkowskiego, Jacka Snopkiewicza i Andrzeja Maślankiewicza nominowała kandydatów do Nagród im. Bolesława Prusa, edycja 2021.

Nagrody im. Bolesława Prusa to prestiżowe wyróżnienie dziennikarskie przyznawane od lat 70. z przerwami w okresie transformacji. Od roku 1982 nagrody przyznaje Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej. Nagroda jest dwustopniowa. „Złoty Prus” – statuetka, projektu wybitnego artysty rzeźbiarza prof. Mariana Molendy , przyznawana za wieloletni dorobek w działalności publicystycznej oraz „Zielony Prus (również statuetka) dla młodych dziennikarzy do 35 roku życia wyróżniających się wyjątkowym warsztatem dziennikarskim.

 • W edycji 2021 do Nagrody im. Bolesława Prusa w kategorii „Zielony Prus” nominowani zostali: Mateusz Lachowski (Polsat News), Szymon Opryszek (OKO Press), Michał Piękoś(Trybuna) i Mateusz Pojnar (Tygodnik Krąg).
 • Do nagrody głównej „Złoty Prus” desygnowany został Robert Walenciak (Przegląd).

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 10 stycznia 2023 r. o godzinie 14.00 w Domu Dziennikarza w Warszawie przy ul. Foksal 3/5 sala B.

Artykuły powiązane:

Komentarze

komentarze 4 do “Nominacje do nagród im. Bolesława Prusa”

 1. Marek Książek
  czwartek, 17 - lis - 2022, godz. 09:21

  Gratulacje dla nominowanych, przede wszystkim Roberta Walenciaka – ta nagroda mu się należała!

 2. Prus powędrował w dobre ręce - Portal Stowarzyszenia Dziennikarzy RP : Portal Stowarzyszenia Dziennikarzy RP
  wtorek, 10 - sty - 2023, godz. 22:11

  […] Nominacje do nagród im. Bolesława Prusa […]

 3. Uroczyste wręczenie Nagród im. Bolesława Prusa - Portal Stowarzyszenia Dziennikarzy RP : Portal Stowarzyszenia Dziennikarzy RP
  środa, 11 - sty - 2023, godz. 10:39

  […] Nominacje do nagród im. Bolesława Prusa […]

 4. Relacja filmowa z wręczenia Nagród im. Bolesława Prusa - Portal Stowarzyszenia Dziennikarzy RP : Portal Stowarzyszenia Dziennikarzy RP
  niedziela, 15 - sty - 2023, godz. 16:52

  […] Nominacje do nagród im. Bolesława Prusa […]

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...