„MEDIALNA 5. WIELKOPOLSKI” 2016

| 28 gru 2016  09:22 | Brak komentarzy

Na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, we wtorek 13 grudnia 2016 roku, odbyła się finałowa gala kolejnej edycji plebiscytu „Medialna 5. Wielkopolski”.

Na uroczystości zostały wręczone nagrody przyznane przez Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP osobom i instytucjom wyjątkowo przyjaznym mediom.


Goście gali powitani przez gospodarza imprezy Prof. Andrzeja Stelmacha – Dziekana WNPiD, wysłuchali wystąpienia Przewodniczącego Wielkopolskiego Oddziału SDRP Ryszarda Bączkowskiego, po czym zostały wręczone laureatom nagrody w trzech kategoriach.

Każdą nagrodę poprzedzała laudacja oraz obejrzenie przygotowanych spotów prezentujących laureatów. Uroczystość zakończyła szczypta poezji i muzyki w wykonaniu poetki Kaliny Izabeli Zioły i barda Tomasza Bateńczuka.

Należy nadmienić, że nagrody stanowiły bardzo efektowne statuetki autorstwa artysty rzeźbiarza Kazimierza Rafalika oraz dyplomy.
Tradycja przyznawania nagród dla „przyjaznych mediom” zapoczątkowana ponad 10 lat temu przez WO SDRP ulegała na przestrzeni tego czasu różnym transformacjom. Obecnie nagrody przyznawane są w kategorii „Medialna 5. Wielkopolski” oraz „Redaktor Roku” a tegoroczną nowością była kategoria „Medialny Samorządowiec” .

Każde spotkanie dziennikarzy ze środowiskiem, w którym się poruszają jest niezwykle cenną wartością i właśnie do tych najbardziej przychylnych mediom adresowane są nagrody. Warto też dodać, że to jedyny taki plebiscyt w Polsce.

TEGOROCZNI LAUREACI

KATEGORIA „MEDIALNA 5. WIELKOPOLSKI”
1.Przemysław Kieliszewski – Dyrektor Teatru Muzycznego
2.Prof. zw. dr hab. Bronisław Marciniak – Kierownik Zakładu Fizyki Chemicznej UAM
3.Włodzimierz Pinczak – Burmistrz Miasta i Gminy Stęszew
4.Waldemar Sekuła – Prezes i właściciel Sieci Hurtowni i Sklepów „SEKWIM BIS” w Kościanie
5.Jerzy Stachowiak – Prezes i właściciel Wytwórni Lodów WSG w Kościanie

KATEGORIA „MEDIALNY SAMORZĄDOWIEC”
nagroda ex aequo: Tomasz Kałużny – Burmistrz Miasta i Gminy Września i
Dionizy Jaśniewicz – Starosta Powiatu Wrzesińskiego

KATEGORIA „REDAKTOR ROKU”
Krzysztof Każmierczak – dziennikarz śledczy

Tekst Aldona Dzielicka
Zdjęcia Aldona Dzielicka i Sandra Kusiak Studio MAHUM

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński 1/2023  
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • A TO CIEKAWE…

  Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych pozwał SDP OMZRiK zarzuca Jolancie Hajdasz powtarzanie kłamstw Agnieszki Siewiereniuk-Maciorowskiej. Ośrodek pozwał Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich za tekst, w którym Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wstawia się za pozwaną przez Ośrodek Agnieszką Siewiereniuk-Maciorowską
  Świat Młodych Świat Młodych 73 lata temu W poniedziałek, 7 lutego 1949 roku ukazał sie pierwszy numer Świata Młodych. Gazeta była czasopismem dla młodzieży wydawanym w latach 1949 – 1993 w Warszawie, utworzonym z połączenia tygodnika Świat Przygód i dwutygodnika Na Tropie.

  Więcej... • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM