Klub Dziennikarza w Poznaniu otwarty!

| 2 mar 2016  10:17 | Brak komentarzy

DSC_3672

25 lutego 2016 r. przeszedł do dziennikarskiej, poznańskiej historii. Tego dnia otwarto KLUB DZIENNIKARZA. Od tej chwili jest w Jeżyckim Centrum Kultury „AB OVO”przy ul. Jackowskiego 5/7. Po wielu latach spełniło się marzenie twórcy klubu Krzysztofa Wodniczaka, koordynatora Wielkopolskiego Porozumienia Dziennikarzy i niżej podpisanego. Ceremonii otwarcia towarzyszyły wspaniałe prezentacje artystyczne – popisy muzyczne, wokalne i poetyckie, monologi wygłaszane przez żurnalistów z różnych stowarzyszeń dziennikarskich oraz inne formy twórczości. Wielkopolski Oddział SD RP reprezentowali godnie Dominika Narożna (śpiew), Kalina Zioła (poezja) i Ryszard Bączkowski (monologi). Dziękujemy i gratulujemy. Byliście świetni!


Wszyscy uczestnicy, tej uroczystości – było ich osiemdziesięcioro otrzymali (też dziękujemy!) Karty Klubowe od Karola Wyrębskiego z Cafe Club AB OVO. Ich posiadacze będą mieli znaczące korzyści z przebywania w KLUBIE DZIENNIKARZA w postaci ulg na napoje, potrawy, bilety wstępu na imprezy, koncerty…
Do zobaczenia w KLUBIE DZIENNIKARZA!

Tekst i zdjęcia
Andrzej Górczyński

DSC_3657

DSC_3643

DSC_3610

DSC_3608

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...