Instytutu Globalnej Odpowiedzialności zaprasza dziennikarzy na szkolenie

| 5 paź 2015  15:18 | Brak komentarzy

igo

Instytut Globalnej Odpowiedzialności (IGO) zaprasza dziennikarzy i dziennikarki na szkolenie „Głos na rolnictwo. Drobni rolnicy nadzieją na pokonanie głodu”.

Dlaczego ten temat jest ważny?

Jak ujął to Tony Weis w książce „Światowa gospodarka żywnościowa”, większość obywateli krajów rozwiniętych ma mnóstwo powodów, by niewiele uwagi poświęcać żywności”. Jej ilość i różnorodność wydają się nieskończone. Dla klas posiadających i ludzi żyjących w krajach zamożnych przysmaki z całego świata są dziś dostępne jak nigdy wcześniej. (…) Ten rodzaj kosmopolityzmu to z pewnością jeden z lepszych skutków globalizacji, choć podobna różnorodność skrywa w istocie standaryzację i całą masę problemów związanych z systemem zaopatrzenia”.

Jako Instytut stoimy na stanowisku, że świat bez głodu jest możliwy. Produkujemy wystarczającą ilość jedzenia, by wyżywić całą planetę, ale nasz system żywnościowy nie działa. Ponad 800 milionów ludzi na świecie jest chronicznie niedożywionych. Według statystyk Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa większość z nich to właśnie mali producenci żywności, drobni rolnicy z krajów Południa.

Kogo zapraszamy?

Do udziału w szkoleniu zapraszamy dziennikarzy i dziennikarki, którzy zajmują się tematami żywności, globalizacji, nierówności społecznych, rolnictwem.

Program

Na szkoleniu obecny będzie pan Jonathan Peuch, który współpracuje z holenderskim instytutem TNI oraz organizacją FIAN. Obecnością zaszczyci nas również Pani Dorota Metera, członkini Komisji ds. GMO Ministerstwa Środowiska, ekspertka w dziedzinie rolnictwa ekologicznego.

Wspólnie odpowiemy na pytanie, dlaczego głód jest problemem politycznym i w jaki sposób wsparcie drobnych rolników może przynieść jego kres.

Dodatkowo na szkoleniu przeprowadzony zostanie warsztat z Elżbietą Kielak z Towarzystwa Antydyskryminacyjnego o tym, jak mówić o krajach Południa oraz wyzwaniach takich jak głód.

Szkolenie odbędzie się 9 października w Studio N16 na ul. Noakowskiego 16/33 w Warszawie i trwać będzie od godz. 9.30 do godz. 15.30. W trakcie szkolenia przewidujemy obiad dla uczestników i uczestniczek.

Bardzo proszę o potwierdzenie udziału w szkoleniu do 7 października na adres magda.bodzan@igo.org.pl.

Szkolenie jest bezpłatne, pokrywamy koszty przejazdu oraz noclegu.

Więcej informacji na stronie: http://igo.org.pl/szkolenie-dla-dziennikarek-i-dziennikarzy

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński
    4/2024
       
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...