Była Dziesiątka jest Piątka

| 28 lis 2015  12:20 | Brak komentarzy

160

10 lat temu w Plebiscycie Medialna 10. Wielkopolski było dziesięciu laureatów. W tegorocznym – aby ich ranga była większa pięciu. Jego finał i Gala była 25 listopada w poznańskim Collegium da Vinci, (dawnej Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa), którego założycielem jest prezes Zarządu pan Marek Maria Przybylski.

To właśnie on był gospodarzem uroczystości. Dzięki niemu była również wspaniała prelekcja dr. Tomasza Kozłowskiego „Świat podły czy szlachetny? Jak współczesne media zmieniają nasze mniemanie o świecie i ludziach”. Jakie są kryteria wyboru laureatów Plebiscytu „Medialna 5. Wielkopolski”? Dla opinii publicznej jest niezmiernie ważne aby osoby, firmy oraz instytucje, do których zwracają się dziennikarze, były im życzliwe i skłonne do współpracy. To przecież budzi szacunek odbiorców informacji. Postanowiliśmy więc wybierać pięć osób, z którymi dziennikarzom najlepiej współpracowało się w minionym roku.

Kto zwyciężył w tegorocznym plebiscycie?

 • Prezes Firmy KREISEL Technika Budowlana Sp. z o.o. dr Szczepan GAWŁOWSKI

 • Prezes Polskiej Akademii Mody Stefan KOSTECKI

 • Prezydent Towarzystwa imienia Hipolita Cegielskiego dr Marian KRÓL

 • I wiceprzewodniczący Zarządu Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP mecenas Zbigniew STANDAR

 • Prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich Przemysław TRAWA

W plebiscycie, któremu również patronuje nasze stowarzyszenie wybierano też Redaktora Roku. Tu najwyżej oceniamy dziennikarski profesjonalizm oraz przestrzeganie etycznych kanonów zawodu. Dlatego Redaktorem Roku 2015 został Zastępca Redaktora Naczelnego Radia Merkury SA red. Ryszard ĆWIRLEJ.

Z okazji naszej Gali list gratulacyjny napisał i przysłał Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Prowadził ją „śpiewająco” sekretarz Zarządu Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Dominik Górny, a uświetniła recitalem – też śpiewająco – Natalia Piechowiak. Chociaż w dziennikarskich relacjach nie informuje się o sponsorach, to my czynimy – bardzo im dziękując. Byli nimi:

 • Collegium Da Vinci (dawna Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa) to szkoła wyższa, która we współpracy z otoczeniem biznesu zapewnia kompleksowy start w życie zawodowe swoich studentów. Założycielem Collegium Da Vinci jest prezes Zarządu pan Marek Maria Przybylski.

 • Firma Auto Salon Polody to autoryzowany dealer sprzedaży samochodów oraz części zamiennych i serwisu NISSAN w Poznaniu, Przeźmierowie i Kaliszu oraz samochodów MITSUBISHI w Poznaniu. To rodzinna firma, bo w jej Zarządzie są Romualda i Andrzej Polody oraz ich syn Piotr Polody. Niedawno obchodziła jubileusz 30-lecia istnienia.

 • Press-Service Monitoring Mediów to polska firma specjalizująca się w wyszukiwaniu i analizie informacji z prasy, radia, telewizji, internetu i mediów społecznościowych. Udostępniania archiwalne materiały informacyjne oraz doradza w zakresie pozyskiwania i zarządzania informacją. Prezesem firmy jest Zbigniew Długi członek Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.

Andrzej Górczyński

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM