„Złota Kaczka” dla Agaty Ewy Mociak

| 16 Lip 2016  11:32 | Brak komentarzy

kaczka

Złota Kaczka – nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy RP „Pomorze Zachodnie” (fot. Jerzy Mociak)

Agata Ewa Mociak ze „Złotą Kaczką” Stowarzyszenia Dziennikarzy RP „Pomorze Zachodnie” uwielbia występować na scenie. W przyszłości pragnie zostać wokalistką jazzową i tancerką.

„Złotą Kaczkę” otrzymała za wykonanie piosenki 18 mieć lat to nie grzech z repertuaru Kasi Sobczyk, którą wykonała podczas I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Zjazd Młodych Gwiazd 2016” w Szczecinie. To muzyczne święto wypełniły przeboje gwiazd polskiego big-beatu – Heleny Majdaniec, Kasi Sobczyk i Karin Stanek interpretowane przez utalentowaną młodzież w wieku od 13 do 16 lat. Główną nagrodę im. Heleny Majdaniec otrzymała Julia Trojanowska za przebój Hej, dziewczyno m. in. z repertuaru Ady Rusowicz i Czesława Niemena.

Agata Ewa Mociak – laureatka „Złotej Kaczki” urodziła się 16 lat temu w Białymstoku. Jej Rodzice, Izabela i Jerzy zainteresowali 5-letnią córkę śpiewem i tańcem. Do kształcenia muzycznego zachęcili także Jej starszych braci – Wojciecha i Piotra. Dziewczynka tańczyła w ognisku baletowym, grała na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej, a także rozwijała swoje zainteresowania sportowe na zajęciach karate. Brała udział w wielu zawodach często wygrywając ze starszymi koleżankami i kolegami, a zwieńczeniem Jej zmagań było zdobycie Zielonego pasa.

Agata Ewa Mociak1

W wieku 9 lat podjęła naukę daleko od rodzinnego domu, w Państwowej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Młodziutka tancerka występowała na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej w przedstawieniach baletowych pt. Dziadek do orzechów, Don Kichot  i Królewna Śnieżka. Równolegle rozwijała też swoje zamiłowanie do śpiewu, które z powodzeniem przedstawiła podczas Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Białymstoku, gdzie zdobyła I miejsce w swojej kategorii i otrzymała pierwszą nominację do uczestnictwa w Międzynarodowym Festiwalu „Magia Italiana” we Włoszech, skąd przywiozła również I miejsce.

W 2011 roku na Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcym w Koninie zdobyła „Złoty Aplauz”, by wkrótce wystąpić na festiwalu „Słowiański Bazar” w Witebsku. Ewa (tak nazywana przez Rodzinę) poszczycić się może także najwyższymi laurami na międzynarodowych festiwalach w Danii, Macedonii, Bułgarii, Gruzji, Włoszech i na Malcie, podczas których reprezentowała nasz kraj z ramienia Eurofestiwali.

Agata Ewa Mociak2

Lista nagród Ewy jest imponująca, wśród których błyszczą ponadto między innymi:

 • I miejsce – Międzynarodowy Festiwal „Chance” w Kopenhadze;
 • I miejsce – Międzynarodowy Festiwal „Tra La La” w Macedonii;
 • I miejsce – Międzynarodowy Festiwal „Tetri Tolia” w Gruzji;
 • I miejsce – Międzynarodowy Festiwal „Eurostars” na Malcie;
 • I miejsce – Międzynarodowy Festiwal „My – XXI wiek” w Bułgarii;
 • I miejsce – Międzynarodowy Festiwal „Magia Italiana”;
 • I miejsce – Międzynarodowy Festiwal „Orfeusz w Italii” we Włoszech;
 • Grand Prix oraz I miejsca – Ogólnopolski Festiwal „Nutka Poliglotka” w Warszawie;
 • „Złota Muszelka” (wielokrotnie) na Międzynarodowym Festiwalu „Muszelki Wigier” w Suwałkach;
 • „Złota Rybka” – Ogólnopolski „Open Festiwal” w Gdyni.

Do tych prestiżowych laurów Ewa z dumą dołączyła lśniącą „Złotą Kaczkę” Stowarzyszenia Dziennikarzy RP „Pomorze Zachodnie” wręczoną na I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Zjazd Młodych Gwiazd 2016” w Szczecinie.

Agata Ewa Mociak3

Gratulujemy.

Tekst: Dorota Zamolska
Foto: Jerzy Mociak
2

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • POLECAMY

 • SZLIF

  Nadszedł maj, a wraz z nim nowy numer „Szlifu”.
  Czytając go, zwróciłam uwagę na dużą ilość dat wspominanych w tekstach i postanowiłam stworzyć pewnego rodzaju kalendarium, według młodych adeptów sztuki dziennikarskiej, wyjmując po jednej dacie lub wydarzeniu z każdego artykułu.
  Czytaj więcej...
 • W mediach

  JERZY URBAN OBRAZIŁ, NIE OBRAŻAJĄC, A TVP NIE NARUSZYŁA GODNOŚCI - NARUSZAJĄC
  TVP nie naruszyła godności Waldemara Sadowskiego - uznał warszawski sąd okręgowy i w całości oddalił pozew przeciwko telewizji publicznej. Sędzia Krzysztof Świderski uzasadniał, że powód nie wykazał, że TVP naruszyła jego godność. Sadowski ma zapłacić 737 zł tytułem zwrotu kosztów procesu.
  Czytaj więcej...  
  ***
  Rzecznik prezydenta krytykuje TVP za „Wiadomości” po śmierci Adamowicza „Myślę, że tak jak i wiele osób tak samo pan prezydent jest krytyczny wobec tego, co się stało” – tak skomentował w RMF FM postawę Telewizji Polskiej w ostatnich dniach rzecznik prezydenta RP Błażej Spychalski. Czytaj więcej...
  ***
  Autor materiału „Wiadomości” o mowie nienawiści dostał etat i poleciał do Panamy Maciej Sawicki, autor głośnego materiału „Wiadomości” o mowie nienawiści, wyemitowanego po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, dostał etat w TVP i będzie relacjonować Światowe Dni Młodzieży w Panamie – wynika z informacji „Presserwisu„. Czytaj więcej...
  ***
  TVP manipulowała przekazem z pogrzebu prezydenta Gdańska Według komentatorów Telewizja Polska, relacjonując uroczystości pogrzebowe prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, dopuściła się manipulacji. – Nie sądziłem, że dożyję takich czasów – mówi Andrzej Stankiewicz z Onetu. Czytaj więcej...
  ***
  Zespół radiowej Dwójki krytykuje zdjęcie z anteny audycji "Archiwalnia" 40 pracowników i współpracowników Programu II Polskiego Radia podpisało list do zarządu i prezydium rady programowej Polskiego Radia w obronie audycji Tomasza Obertyna "Archiwalnia", którą zdjęto z anteny. "Decyzja o zaprzestaniu emisji Archiwalni godzi bezpośrednio w nasz program i nas jako zespół" - napisali. Czytaj więcej...
  ***
  Wydawcy spotkają się z Orlenem i Alior Bankiem w sprawie przyszłości Ruchu W najbliższych dniach wydawcy spotkają się z przedstawicielami Orlenu i Alior Banku. Według prezesa Izby Wydawców Prasy Bogusława Chraboty realne jest, by Ruch do końca stycznia przygotował kompletny plan restrukturyzacji. "Puls Biznesu" twierdzi z kolei, że dystrybutor, którego zadłużenie sięga pół miliarda zł, jest bliski upadku. Czytaj więcej...
 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • FACEBOOK

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • Menu

 • Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy


  Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest organizacją członkowską Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy.
 • ARCHIWUM