„Złota Kaczka” dla Agaty Ewy Mociak

| 16 lip 2016  11:32 | Brak komentarzy

kaczka

Złota Kaczka – nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy RP „Pomorze Zachodnie” (fot. Jerzy Mociak)

Agata Ewa Mociak ze „Złotą Kaczką” Stowarzyszenia Dziennikarzy RP „Pomorze Zachodnie” uwielbia występować na scenie. W przyszłości pragnie zostać wokalistką jazzową i tancerką.

„Złotą Kaczkę” otrzymała za wykonanie piosenki 18 mieć lat to nie grzech z repertuaru Kasi Sobczyk, którą wykonała podczas I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Zjazd Młodych Gwiazd 2016” w Szczecinie. To muzyczne święto wypełniły przeboje gwiazd polskiego big-beatu – Heleny Majdaniec, Kasi Sobczyk i Karin Stanek interpretowane przez utalentowaną młodzież w wieku od 13 do 16 lat. Główną nagrodę im. Heleny Majdaniec otrzymała Julia Trojanowska za przebój Hej, dziewczyno m. in. z repertuaru Ady Rusowicz i Czesława Niemena.

Agata Ewa Mociak – laureatka „Złotej Kaczki” urodziła się 16 lat temu w Białymstoku. Jej Rodzice, Izabela i Jerzy zainteresowali 5-letnią córkę śpiewem i tańcem. Do kształcenia muzycznego zachęcili także Jej starszych braci – Wojciecha i Piotra. Dziewczynka tańczyła w ognisku baletowym, grała na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej, a także rozwijała swoje zainteresowania sportowe na zajęciach karate. Brała udział w wielu zawodach często wygrywając ze starszymi koleżankami i kolegami, a zwieńczeniem Jej zmagań było zdobycie Zielonego pasa.

Agata Ewa Mociak1

W wieku 9 lat podjęła naukę daleko od rodzinnego domu, w Państwowej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Młodziutka tancerka występowała na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej w przedstawieniach baletowych pt. Dziadek do orzechów, Don Kichot  i Królewna Śnieżka. Równolegle rozwijała też swoje zamiłowanie do śpiewu, które z powodzeniem przedstawiła podczas Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Białymstoku, gdzie zdobyła I miejsce w swojej kategorii i otrzymała pierwszą nominację do uczestnictwa w Międzynarodowym Festiwalu „Magia Italiana” we Włoszech, skąd przywiozła również I miejsce.

W 2011 roku na Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcym w Koninie zdobyła „Złoty Aplauz”, by wkrótce wystąpić na festiwalu „Słowiański Bazar” w Witebsku. Ewa (tak nazywana przez Rodzinę) poszczycić się może także najwyższymi laurami na międzynarodowych festiwalach w Danii, Macedonii, Bułgarii, Gruzji, Włoszech i na Malcie, podczas których reprezentowała nasz kraj z ramienia Eurofestiwali.

Agata Ewa Mociak2

Lista nagród Ewy jest imponująca, wśród których błyszczą ponadto między innymi:

  • I miejsce – Międzynarodowy Festiwal „Chance” w Kopenhadze;
  • I miejsce – Międzynarodowy Festiwal „Tra La La” w Macedonii;
  • I miejsce – Międzynarodowy Festiwal „Tetri Tolia” w Gruzji;
  • I miejsce – Międzynarodowy Festiwal „Eurostars” na Malcie;
  • I miejsce – Międzynarodowy Festiwal „My – XXI wiek” w Bułgarii;
  • I miejsce – Międzynarodowy Festiwal „Magia Italiana”;
  • I miejsce – Międzynarodowy Festiwal „Orfeusz w Italii” we Włoszech;
  • Grand Prix oraz I miejsca – Ogólnopolski Festiwal „Nutka Poliglotka” w Warszawie;
  • „Złota Muszelka” (wielokrotnie) na Międzynarodowym Festiwalu „Muszelki Wigier” w Suwałkach;
  • „Złota Rybka” – Ogólnopolski „Open Festiwal” w Gdyni.

Do tych prestiżowych laurów Ewa z dumą dołączyła lśniącą „Złotą Kaczkę” Stowarzyszenia Dziennikarzy RP „Pomorze Zachodnie” wręczoną na I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Zjazd Młodych Gwiazd 2016” w Szczecinie.

Agata Ewa Mociak3

Gratulujemy.

Tekst: Dorota Zamolska
Foto: Jerzy Mociak
2

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...