Audiatur et altera pars…

| 22 paź 2014  20:59 | Jeden komentarz

sikorski-300x200Nie wydając ostatecznego werdyktu w sprawie znanego przypadku Radosława Sikorskiego (czynią to inni już od kilku dni we wszystkich polskich mediach) i mając w pamięci przykazanie starorzymskich prawników i myślicieli, iż przed wydaniem jakiegokolwiek sądu należy wysłuchać drugiej strony, publikujemy wypowiedzi za i przeciw temu politykowi dziennikarskich autorytetów, zamieszczone na portalu dziennikarskim STUDIO OPINII.

O planach rozbioru Ukrainy prezydenta Putina świadczą informacje rosyjskich i ukraińskich dziennikarzy, opublikowane w mediach obu państw w roku 2008 tuż po międzynarodowej konferencji z udziałem m. in. prezydentów Georga Busha, Władymira Putina, Lecha Kaczyńskiego i innych, które tu zamieszczamy we fragmentach, podając źródła publikacji. Zachęcamy do wnikliwej lektury.

Henryk Zagańczyk, redaktor naczelny portalu

 

Komentarze

Jeden komentarz do “Audiatur et altera pars…”

  1. Wojciech+Grabowski
    środa, 22 - paź - 2014, godz. 22:42

    „AUDACTER ET SINCERE” – jak mawiali starożytni Rzymianie (skoro często powołujemy się na ich sentencje), czyli: „ODWAŻNIE I SZCZERZE” przedstawił ten bulwersujący temat redaktor naczelny portalu – Henryk Zagańczyk, przedstawiając dwa różne spojrzenia autorów od siebie niezależnych oraz zachęcając Czytelników do lektury, a tym samym do własnej oceny ostatnich wydarzeń i uważam, że to jest uczciwie przedstawiony temat.
    Wojciech Grabowski

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...