Zginęła rodzina dziennikarska

| 25 paź 2014  20:01 | Brak komentarzy

dk

 Pod zwałami zawalonej od wybuchu gazu kamienicy w Katowicach zginęli red. Brygida Frosztęga – Kmiecik, wydawca, reporterka TVP Katowice i red. Dariusz Kmiecik, reporter „ Faktów” TVN oraz ich dwuletni synek – Remigiusz.

To niezwykle smutny dzień dla obu stacji TVP i TVN dla zespołu „Faktów”, ale też dla bliskich Brygidy i Darka, wszystkich ludzi, którym Darek dostarczał wzruszeń swoimi filmami dokumentalnymi.
Śmierć jest zawsze bolesna; ta śmierć jest jednak bolesna okrutnie, bo zabiera Darka w chwili, gdy najlepsze było ciągle przed nim – wspominał zmarłego Dariusza Kmiecika na antenie TVN24 Kamil Durczok.

Bry­gi­da Frosz­tę­ga-Kmie­cik była wy­daw­cą Ma­ga­zy­nu Re­por­te­rów w TVP Ka­to­wi­ce, jed­no­cze­śnie au­tor­ką re­por­ta­ży, laureatką licznych konkursów. Między innymi uzyskała pierw­sze miej­sce w kon­kur­sie Si­le­sia Press w 2008 roku za re­por­taż „Upo­rczy­we pra­gnie­nie życia”.
Do smutku koleżanek i kolegów w TVP i TVN, dołączamy nasze wyrazy współczucia.

 

Andrzej Maślankiewicz
sekretarz generalny ZG SDRP

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...