Za chwilę 600 podpisów. Podziękowanie, wyjaśnienie i prośba

| 10 mar 2023  11:53 | Brak komentarzy

Drogie i Szanowni Dziennikarki i Dziennikarze,

Bardzo Wam dziękujemy za podpisanie protestu po tragicznej śmierci Mikołaja Filiksa. W czwartek o 19 mamy 572 podpisy, ale co parę minut spływa kolejny.

Wiemy, że wątpliwości budzi wezwanie do „bojkotu mediów publicznych”. Wyjaśniamy, że w sposób zamierzony zostało ono sformułowane miękko, raczej jako sygnał oceny tych mediów niż kategoryczny postulat. Zupełnie nie było też naszą intencją zwracać się do polityków, to jest protest dziennikarski. Jego celem jest pokazanie niezgody na okrutne w skutkach wykorzystywanie mediów do brudnej polityki, a także obrona tożsamości czy godności naszego zawodu poprzez odcięcie się od działań pracowników mediów publicznych, którzy także używają nazwy „dziennikarz”.

Protest jest tym bardziej potrzebny, że kampania po tragedii rodziny Magdaleny Filiks przybiera na sile i z pewnością czekają nas kolejne rewelacje. Prosimy Was zatem serdecznie o wsparcie dalszej akcji zbierania podpisów (przypomnimy, że w obronie TVN zebraliśmy ich 1222). Mówcie, prosimy, o Proteście w mediach swoich i innych, piszcie w mediach społecznościowych. I najważniejsze: namówcie jedną czy dwie konkretne osoby np. ze swojej redakcji na podpisanie Protestu. Na liście jest masa gwiazd (10 nagród Człowieka roku) i red. naczelnych, ale każda osoba ma jeden podpis i wszystkie one liczą się tak samo.

Liczymy na was!

Łukasz Lipiński, Polityka, Piotr Pacewicz OKO.press

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...