SDRP POPIERA PROTEST DZIENNIKARZY TVP Info

| 24 lis 2015  08:43 | Brak komentarzy

Z ogromnym zdziwieniem i niepokojem Stowarzyszenie Dziennikarzy RP przyjęło informację o zawieszeniu dziennikarki TVP Info Karoliny Lewickiej. Prezes TVP Janusz Daszczyński podejmując decyzję o zawieszeniu uznał, że Karolina Lewicka prowadząc w programie „Minęła dwudziesta” rozmowę z wiceministrem prof. Piotrem Glińskim nie dochowała obowiązujących w mediach publicznych standardów. W naszej ocenie, w niedzielnym(22 listopada 2015 roku) wydaniu programu „Minęła dwudziesta”, ze strony Karoliny Lewickiej, nie doszło do zaniedbań ani też uchybień w stosunku do obowiązujących dziennikarza standardów, które mogłyby skutkować tak dotkliwą karą.

Karolina Lewicka prowadząc program, wykonując obowiązki dziennikarza, może zbyt stanowczo usiłowała nakłonić wicepremiera Piotra Glińskiego do odpowiadania na jej pytania, zamiast wygłaszania oświadczeń. Stanowczy ton dziennikarki zdenerwował wicepremiera, który powiedział m.in.: „To jest program propagandowy, tak jak wasza stacja uprawia propagandę i manipulację od kilku lat. I to się zmieni. Ponieważ tak telewizja publiczna funkcjonować nie powinna”. Po programie zespół TVP Info wystosował do wicepremiera list otwarty, protestując przeciwko tym słowom, które – jak napisali dziennikarze – „obrażają nas, naszą antenę i Telewizję Polską”. Stowarzyszenie Dziennikarzy RP popiera protest dziennikarzy TVP Info. Uważamy , że zawieszenie redaktor Karoliny Lewickiej to zły sygnał dla polskich dziennikarzy.

Stowarzyszenie Dziennikarzy RP

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...