POPARCIE DLA CZŁONKÓW RADY PROGRAMOWEJ RADIA POZNAŃ

| 22 lut 2021  18:32 | Jeden komentarz

Czworo członków Rady Programowej Radia Poznań – Anna Dolska, Małgorzata Dudzic-Biskupska, Rafał Dobek i Grzegorz Ganowicz – skierowało pismo do Witolda Kołodziejskiego, Przewodniczącego KRRiT, zapoznając Radę Etyki Mediów z jego treścią.

Autorzy pisma wskazują, że w opinii jego słuchaczy Radio Poznań staje się narzędziem propagandowo-ideologicznym, służącym interesom jednej grupy politycznej i jednego światopoglądu. Przypominają opinię REM z 4 stycznia br., w której wytknęliśmy red. Romanowi Wawrzyniakowi z Radia Poznań naruszenie zasad etycznych dziennikarstwa za wypowiedzi na antenie szkalujące osoby ze środowisko LGBT, jako barbarzyńców i tęczową zarazę. Jak wszystkie media, które rezygnują z zasad nakazujących dziennikarzom przestrzeganie zasad obiektywizmu i szacunku wobec odbiorcy, by reprezentować wyłącznie poglądy rządzącej partii, Radio Poznań traci słuchaczy, co boli i niepokoi autorów pisma do KRRiT. REM podziela to stanowisko i prezentuje je na swojej stronie internetowej, by upowszechnić zawarte w niej oceny i argumentację.

Ryszard Bańkowicz
Przewodniczący REM

Pełna treść listu skierowana do Witolda Kołodziejskiego, Przewodniczącego KRRiT:

 

Komentarze

Jeden komentarz do “POPARCIE DLA CZŁONKÓW RADY PROGRAMOWEJ RADIA POZNAŃ”

 1. Ryszard
  środa, 24 - lut - 2021, godz. 17:14

  Dwukrotnie,w latach 2000-2004 i 2012 – 2016 byłem członkiem Rady Programowej ówczesnego Radia Merkury. To była spokojna twórcza praca. W pełni popieram stanowisko czworga członków Rady Programowej Radia Poznań. Obecny profil tego radia podobnie jak innych mediów publicznych budzi przerażenie.

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...