Nie zgadzamy się z ocenami Prezydenta RP

| 22 gru 2023  10:36 | Brak komentarzy

Nie było innej możliwości odzyskania dla społeczeństwa zagrabionych przez PiS mediów tzw. publicznych. Dostęp do tych mediów PiS zabetonował ustawami. Na nową ustawę medialną i podpis prezydenta nie można było liczyć. W sytuacji niemal nadzwyczajnej Sejm wskazał tę jedynie słuszną drogę przekształcenia zagrabionych przez PiS mediów w prawdziwe publiczne środki przekazu prawdy, rzetelnej informacji i niezależnej publicystyki.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej uważa, że minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bartłomiej Sienkiewicz podjął słuszną decyzję w ślad za uchwałą Sejmu z 19.12.2023 roku i na podstawie Kodeksu spółek handlowych. Protestujemy, by takie decyzje określano jako bezprawnymi. Prezydent Duda poszedł dalej, nazywając anarchią odzyskiwanie zagrabionych mediów, odnowę publicznych środków przekazu.

Oświadczamy, że anarchią było wykorzystywanie mediów tzw. publicznych przez polityków PiS dla celów propagandowych jednej partii. Anarchią było wyłączne wykorzystywanie tych mediów do prezydenckiej kampanii wyborczej Andrzeja Dudy.

Stowarzyszenie Dziennikarzy RP uważa, że awanturnicze zachowania posłów i senatorów PiS są nie na miejscu i nie licują z godnością parlamentarzystów. Odnowa w TVP, Polskim Radiu i Polskiej Agencji Prasowej musi być doprowadzona do oczekiwanego przez społeczeństwo finału. Nie godzimy się na zbiorowe zwolnienia pracowników w TVP, Polskim Radio i PAP. Przypominamy, że kodeks pracy obowiązuje. Nie wszyscy przecież uczestniczyli w propagandowej nagonce TVP Info. Rzetelnym i uczciwym pracownikom zagwarantujmy spokojne, rodzinne święta.

Jerzy Domański – przewodniczący ZG SDRP
Andrzej Maślankiewicz – sekretarz generalny ZG SDRP

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM