Liderka Europejskiej Federacji Dziennikarzy w siedzibie SDRP

| 25 kwi 2024  10:07 | Brak komentarzy

Przewodnicząca Europejskiej Federacji Dziennikarzy [EFJ], Maja Sever (Chorwacja) odwiedziła siedzibę Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie (23 kwietnia).

W rozmowie z Tomaszem Miłkowskim, sekretarzem ZG SDRP ds międzynarodowych i przewodniczącym Zarządu Oddziału Warszawskiego zadeklarowała wolę współpracy z SDRP i wsparcie dla działań mających doprowadzić do implementacji Europejskiego Aktu Wolności Mediów [European Act on Media Freedom] do polskiego systemu prawnego. Rozmawiano też o oczekiwanych zmianach w modelu mediów publicznych, a także o sytuacji finansowej Stowarzyszenia.

Po spotkaniu Maja Sever dziękując za rozmowę, wyraziła nadzieję podtrzymywania solidarnej więzi:

„EFJ intensywnie pracuje nad wspieraniem – napisała Maja Sever – i wzmacnianiem potencjału naszych oddziałów. W każdym razie bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy wspólnoty i solidarności. Czasy są trudne, a razem jesteśmy silniejsi. Mam nadzieję, że znajdziemy sposób na kontynuację naszej współpracy”.

Dziękujemy za spotkanie, Maja.

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...