Cała Polska wymienia się zabawkami

| 3 gru 2023  21:53 | Brak komentarzy

Fundacja Simbiosis i Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej zapraszają w dniach 4-5 grudnia 2023 na akcję charytatywną:Akcja skierowana jest głównie do rodziców, by mogli przynieść i wymienić się zabawkami, żeby sprawić swoim pociechom prezent pod poduszkę 6 grudnia!

Grudniowe wydarzenie nie bez powodu odbywa się tuż przed Mikołajkami. Naszym zamysłem w tej akcji jest wsparcie rodziców, których nie stać na zakup nowej zabawki dla swoich pociech, albo zwyczajnie – tak jak my – wyznają zasadę #zeroweste i chcą w ten sposób ochronić środowisko przed kolejnym wyrzuconym plastikiem. Wymień się lub weź coś ze sobą!

SPOKÓJ MAMY – to wielka i radosna wymiana zabawek, która rozwiązuje problem, jakim są porozrzucane zabawki Waszych dzieci, a które często sygnalizują że nie mają czym się bawić lub że chcą coś nowego. Zabawki, które nie zostały wybrane przez dzieci podczas wydarzenia, zbieramy i przekazujemy je do oddziałów pediatrycznych w szpitalach, domów dziecka, hospicjów i innych jednostek, gdzie jest taka potrzeba.

Co można przynieść na wymiennik?
– Rzeczy nowe i używane
– Wyłącznie rzeczy w bardzo dobrym stanie, czyste, kompletne
-️ Zabawki /książki
Przyniesione rzeczy oddajecie do wspólnej przestrzeni, następnie możecie zabrać inne interesujące Was przedmioty.

Czego nie przynosić:
– Rzeczy w złym stanie, z plamami, dziurami, niekompletne
– Gryzaków / smoczków

Więcej informacji na stronie www wydarzenia

 

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...