We wrześniu zaczynamy bezpłatne warsztaty dziennikarskie!

| 12 Wrz 2018  18:45 | Brak komentarzy


Jakość prawa – wspólna sprawa

26-27 września br. w Krynicy Morskiej rozpoczynamy serię warsztatów dziennikarskich nt. „Możliwości udziału organizacji pozarządowych, w tym stowarzyszeń dziennikarskich w procesie stanowienia prawa”. Jest to część dużego, unijnego projektu szkoleniowego, realizowanego przez Stowarzyszenie Dziennikarzy RP – Oddział Warszawski i Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych. Cel projektu – poszerzenie wiedzy dziennikarzy i związkowców w zakresie obowiązującego prawa, nabycie umiejętności konsultacyjnych oraz podniesienie kompetencji eksperckich.

W ramach projektu – oprócz 16 paneli eksperckich w województwach – są organizowane zajęcia warsztatowe, oddzielne dla związkowców i dziennikarzy. Wszystkie szkolenia są bezpłatne. Weźmie w nich udział około 80 dziennikarzy z różnych mediów i różnych stowarzyszeń.

Szkolenia odbędą się w ośrodkach konferencyjno-wypoczynkowych w: Krynicy Morskiej – OW Neptun (26-27.IX i 5-6.X. 2018) ), Sarbinowie – OW Jawor (17-18.X i 26-27.X.2018), Warszawie – Hotel ZNP – LOGOS (14-15.XI i 23-24.XI.2018), Wiśle – OW Ogrodzisko (6-7.III i 15-16.III.2019), Krynicy Zdrój – OW Jagiellonka (20-21.III i 29-30.III. 2019).

Nasza oferta szkoleniowa spotkała się z dużym zainteresowaniem dziennikarzy, także z innych stowarzyszeń. Wszędzie mamy już komplety uczestników (grupy po 16 osób). Zajęcia – w formule seminaryjno-warsztatowej – poprowadzą teoretycy prawa i doświadczeni praktycy. Dyskutować będziemy o obowiązujących przepisach dotyczących mediów oraz o koniecznych zmianach, dostosowujących nasze prawo do prawa unijnego.

Nie zabraknie też zagadnień związanych z nowymi technologiami, cyfryzacją, wyzwaniami naszych czasów. Omówimy możliwości prawne i – niestety – odbiegającą od nich praktykę w zakresie obrony praw pracowniczych i pomocy naszym emerytom. Zastanowimy się nad wzmocnieniem statusu dziennikarza w Polsce w kontekście sytuacji ludzi mediów w krajach UE.

Opracujemy także – adresowane do władz państwowych – rekomendacje w zakresie zmiany prawa polskiego dotyczącego mediów oraz poprawy zakresu i form współdziałania organizacji pozarządowych (NGO) i gremiów ustawodawczych w procesie stanowienia prawa. Na zakończenie szkolenia uczestnicy otrzymują stosowne certyfikaty.

Sekretariat projektu: zg.sdrp@poczta.internetdsl.pl lub i.hamerska@dziennikarzerp.pl. tel. 22/827 87 15 lub kom. 502 396 503

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • W mediach

  Zespół radiowej Dwójki krytykuje zdjęcie z anteny audycji "Archiwalnia" 40 pracowników i współpracowników Programu II Polskiego Radia podpisało list do zarządu i prezydium rady programowej Polskiego Radia w obronie audycji Tomasza Obertyna "Archiwalnia", którą zdjęto z anteny. "Decyzja o zaprzestaniu emisji Archiwalni godzi bezpośrednio w nasz program i nas jako zespół" - napisali. Czytaj więcej...
  ***
  Wydawcy spotkają się z Orlenem i Alior Bankiem w sprawie przyszłości Ruchu W najbliższych dniach wydawcy spotkają się z przedstawicielami Orlenu i Alior Banku. Według prezesa Izby Wydawców Prasy Bogusława Chraboty realne jest, by Ruch do końca stycznia przygotował kompletny plan restrukturyzacji. "Puls Biznesu" twierdzi z kolei, że dystrybutor, którego zadłużenie sięga pół miliarda zł, jest bliski upadku. Czytaj więcej...
 • POLECAMY

 • SZLIF

  „SZLIF”: i po świętach
  Witamy wszystkich w nowym roku! Nadszedł styczeń i świąteczny czas odchodzi już pomału w niepamięć, ale Hanna Łagocka oraz Karol Bugajski w swoich artykułach przypominają, że nie powinniśmy obdarowywać innych i być pomocni tylko od święta. Czytaj więcej...
 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • FACEBOOK

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • Menu

 • Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy


  Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest organizacją członkowską Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy.
 • Tagi

 • ARCHIWUM