We wrześniu zaczynamy bezpłatne warsztaty dziennikarskie!

| 12 Wrz 2018  18:45 | Brak komentarzy


Jakość prawa – wspólna sprawa

26-27 września br. w Krynicy Morskiej rozpoczynamy serię warsztatów dziennikarskich nt. „Możliwości udziału organizacji pozarządowych, w tym stowarzyszeń dziennikarskich w procesie stanowienia prawa”. Jest to część dużego, unijnego projektu szkoleniowego, realizowanego przez Stowarzyszenie Dziennikarzy RP – Oddział Warszawski i Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych. Cel projektu – poszerzenie wiedzy dziennikarzy i związkowców w zakresie obowiązującego prawa, nabycie umiejętności konsultacyjnych oraz podniesienie kompetencji eksperckich.

W ramach projektu – oprócz 16 paneli eksperckich w województwach – są organizowane zajęcia warsztatowe, oddzielne dla związkowców i dziennikarzy. Wszystkie szkolenia są bezpłatne. Weźmie w nich udział około 80 dziennikarzy z różnych mediów i różnych stowarzyszeń.

Szkolenia odbędą się w ośrodkach konferencyjno-wypoczynkowych w: Krynicy Morskiej – OW Neptun (26-27.IX i 5-6.X. 2018) ), Sarbinowie – OW Jawor (17-18.X i 26-27.X.2018), Warszawie – Hotel ZNP – LOGOS (14-15.XI i 23-24.XI.2018), Wiśle – OW Ogrodzisko (6-7.III i 15-16.III.2019), Krynicy Zdrój – OW Jagiellonka (20-21.III i 29-30.III. 2019).

Nasza oferta szkoleniowa spotkała się z dużym zainteresowaniem dziennikarzy, także z innych stowarzyszeń. Wszędzie mamy już komplety uczestników (grupy po 16 osób). Zajęcia – w formule seminaryjno-warsztatowej – poprowadzą teoretycy prawa i doświadczeni praktycy. Dyskutować będziemy o obowiązujących przepisach dotyczących mediów oraz o koniecznych zmianach, dostosowujących nasze prawo do prawa unijnego.

Nie zabraknie też zagadnień związanych z nowymi technologiami, cyfryzacją, wyzwaniami naszych czasów. Omówimy możliwości prawne i – niestety – odbiegającą od nich praktykę w zakresie obrony praw pracowniczych i pomocy naszym emerytom. Zastanowimy się nad wzmocnieniem statusu dziennikarza w Polsce w kontekście sytuacji ludzi mediów w krajach UE.

Opracujemy także – adresowane do władz państwowych – rekomendacje w zakresie zmiany prawa polskiego dotyczącego mediów oraz poprawy zakresu i form współdziałania organizacji pozarządowych (NGO) i gremiów ustawodawczych w procesie stanowienia prawa. Na zakończenie szkolenia uczestnicy otrzymują stosowne certyfikaty.

Sekretariat projektu: zg.sdrp@poczta.internetdsl.pl lub i.hamerska@dziennikarzerp.pl. tel. 22/827 87 15 lub kom. 502 396 503

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • POLECAMY

 • SZLIF

  „Szlif”; Jest dla nich nadzieja!
  Powszechnie uważa się, że współczesną młodzież obchodzi tylko czubek własnego nosa. Całymi dniami wpatrzeni w smartfony, nie robią nic produktywnego. Nie mają wyrobionych poglądów, nie interesują się wydarzeniami na świecie czy w swojej ojczyźnie, a co dopiero w lokalnej społeczności.
  Na szczęście w jednym z wrocławskich liceów, a konkretnie w Ogólnokształcącym nr XIII im. Aleksandra Fredry, działa grupa uczniów, która jest idealnym zaprzeczeniem tego stereotypu. Ci młodzi adepci sztuki dziennikarskiej co miesiąc wydają kolejny numer gazety „Szlif”, która istnieje nieprzerwanie od 2002 roku. Czytaj więcej...
 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • FACEBOOK

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • Menu

 • Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy


  Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest organizacją członkowską Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy.
 • Tagi

 • ARCHIWUM