We wrześniu zaczynamy bezpłatne warsztaty dziennikarskie!

| 12 wrz 2018  18:45 | Brak komentarzy


Jakość prawa – wspólna sprawa

26-27 września br. w Krynicy Morskiej rozpoczynamy serię warsztatów dziennikarskich nt. „Możliwości udziału organizacji pozarządowych, w tym stowarzyszeń dziennikarskich w procesie stanowienia prawa”. Jest to część dużego, unijnego projektu szkoleniowego, realizowanego przez Stowarzyszenie Dziennikarzy RP – Oddział Warszawski i Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych. Cel projektu – poszerzenie wiedzy dziennikarzy i związkowców w zakresie obowiązującego prawa, nabycie umiejętności konsultacyjnych oraz podniesienie kompetencji eksperckich.

W ramach projektu – oprócz 16 paneli eksperckich w województwach – są organizowane zajęcia warsztatowe, oddzielne dla związkowców i dziennikarzy. Wszystkie szkolenia są bezpłatne. Weźmie w nich udział około 80 dziennikarzy z różnych mediów i różnych stowarzyszeń.

Szkolenia odbędą się w ośrodkach konferencyjno-wypoczynkowych w: Krynicy Morskiej – OW Neptun (26-27.IX i 5-6.X. 2018) ), Sarbinowie – OW Jawor (17-18.X i 26-27.X.2018), Warszawie – Hotel ZNP – LOGOS (14-15.XI i 23-24.XI.2018), Wiśle – OW Ogrodzisko (6-7.III i 15-16.III.2019), Krynicy Zdrój – OW Jagiellonka (20-21.III i 29-30.III. 2019).

Nasza oferta szkoleniowa spotkała się z dużym zainteresowaniem dziennikarzy, także z innych stowarzyszeń. Wszędzie mamy już komplety uczestników (grupy po 16 osób). Zajęcia – w formule seminaryjno-warsztatowej – poprowadzą teoretycy prawa i doświadczeni praktycy. Dyskutować będziemy o obowiązujących przepisach dotyczących mediów oraz o koniecznych zmianach, dostosowujących nasze prawo do prawa unijnego.

Nie zabraknie też zagadnień związanych z nowymi technologiami, cyfryzacją, wyzwaniami naszych czasów. Omówimy możliwości prawne i – niestety – odbiegającą od nich praktykę w zakresie obrony praw pracowniczych i pomocy naszym emerytom. Zastanowimy się nad wzmocnieniem statusu dziennikarza w Polsce w kontekście sytuacji ludzi mediów w krajach UE.

Opracujemy także – adresowane do władz państwowych – rekomendacje w zakresie zmiany prawa polskiego dotyczącego mediów oraz poprawy zakresu i form współdziałania organizacji pozarządowych (NGO) i gremiów ustawodawczych w procesie stanowienia prawa. Na zakończenie szkolenia uczestnicy otrzymują stosowne certyfikaty.

Sekretariat projektu: zg.sdrp@poczta.internetdsl.pl lub i.hamerska@dziennikarzerp.pl. tel. 22/827 87 15 lub kom. 502 396 503

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński
    3/2024
     
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...