Spotkajmy się na Warszawskich Dniach Seniora

| 21 wrz 2017  20:57 | Brak komentarzy

Po raz piąty – przez 10 dni (od 22 września do 1 października) – organizatorzy zapraszają na Warszawskie Dni Seniora.

Wiceprezydent Warszawy, Włodzimierz Paszyński zachęca do spotkania z „kolejną przygodą życia” podczas 378 wydarzeń zaplanowanych przez władze stolicy wspólnie z organizacjami pozarządowymi i prywatnymi przedsiębiorcami. Naprawdę warto!

W Warszawie mieszka prawie pół miliona osób powyżej 60. roku życia. Przybywa ich 10 tysięcy rocznie. Jak mówił podczas spotkania z dziennikarzami dyrektor Biura Pomocy i Projektów Społecznych, Tomasz Pactwa „żyjemy dłużej, w coraz lepszej kondycji i … nie wypada, aby seniorzy nie brali udziału w Warszawskich Dniach Seniora”.

Program Warszawskich Dni Seniora (w załączniku) jest bogaty. To propozycja aktywnego spędzenia wolnego czasu. Można pójść na spotkania edukacyjne, poświęcone na przykład nowym technologiom – seniorzy najchętniej odwiedzali te warsztaty w ubiegłym roku. Wybór wydarzeń jest ogromny, prawie na wszystkie organizatorzy zapraszają seniorów z rodzinami bezpłatnie. Wiele będzie można dowiedzieć się o bezpieczeństwie, zdrowiu, ale także poznać tajniki gimnastyki słowiańskiej czy kaligrafii. Odwiedzić muzea, teatry, kino, wystawy. Nie zabraknie zajęć sportowych i spacerów z przewodnikami, choćby po lesie w jesiennej szacie. A na dodatek – jako, że muzyka i taniec łączą pokolenia – pójść na potańcówkę i dancing z DJ Wiką.

To święto starszego pokolenia Warszawy, które na trwałe wpisuje się w kalendarz imprez w stolicy. Warszawskie Dni Seniora zorganizowano po raz piąty we współpracy z Warszawską Radą Seniorów (przypomnijmy, że Rada została powołana przez prezydent stolicy w końcu 2014 roku i współpracuje przy opracowywaniu kierunków, standardów, rozwiązań i działaniach na rzecz seniorów. Codzienna aktywność seniorów działających na rzecz seniorów znakomicie przekłada się na wydarzenie, jakim z pewnością są Warszawskie Dni Seniora.

Więcej informacji: http://wds.org.pl/pl/wds

baj

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM