Mistrzowie bieżni, skoczni i rzutni… 1. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Lekkiej Atletyce

| 4 Lip 2018  14:19 | Jeden komentarz

Jedenastu uczestników, w tym dwie panie, wzięło udział 1. Mistrzostwach Polski Dziennikarzy w Lekkiej Atletyce, które odbyły się na toruńskim Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego.

Czempionat towarzyszył 28 edycji Mistrzostw Polski Masters, w której rywalizowało aż pół tysiąca zawodników z całej Polski. W gronie startujących weteranów nie brakowało prawdziwych sław lekkoatletyki, w tym uczestników igrzysk olimpijskich. Kolejne medale do swojej bogatej kolekcji w Toruniu wywalczyły m.in. wicemistrzyni olimpijska w skoku wzwyż z Moskwy, Urszula Kielan, a także posiadaczka najstarszego rekordu Polski seniorów, utytułowana kulomiotka, Ludwika Chewińska.

Foto: Julia Truszczyńska

Dziennikarze stanęli do walki w 11 konkurencjach. Najwięcej, po trzech uczestników, zgłosiło się do rywalizacji o medale w biegu na 200 metrów, skoku w dal i rzucie dyskiem. Z racji na duże rozbieżności w wieku startujących żurnalistów do ustalania końcowych klasyfikacji w niektórych konkurencjach zastosowano specjalne, starannie opracowane przez specjalistów przeliczniki punktowe wykorzystywane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters do porównywania najbardziej wartościowych wyników z zawodów weteranów.

Foto: Julia Truszczyńska

Pierwszymi lekkoatletycznymi mistrzami kraju w rywalizacji dziennikarzy zostali: Zofia Małaczewska (bieg na 100m kobiet), Julia Truszczyńska (200m), Sebastian Bednarczyk (100m), Maciej Gach (200m i 400m ppł), Jerzy Broc (400m i rzut dyskiem), Marcin Nagórek (800 i 1500m), Marcin Burzyński (5000m), Tomasz Niejadlik (skok w dal), Janusz Kędracki (pchnięcie kulą i rzut młotem).

Foto: Julia Truszczyńska

Wszyscy zawodnicy z miejsc I-III otrzymali medale. Zofia Małaczewska (portal lekkoatletyczny Sprinterzy.com) oraz Jerzy Broc (były wieloletni dziennikarz i redaktor naczelny Tygodnika Suwalskiego) zostali ponadto uhonorowani Pucharami Przewodniczącego Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej Jerzego Domańskiego dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika czempionatu. Suwalszczanin w rzucie dyskiem uzyskał najbardziej wartościowy wynik spośród wszystkich startujących. W sumie w 1. Mistrzostwach Polski Dziennikarzy zdobył trzy medale (2 złote i 1 srebrny). Tyle samo krążków wywalczył Tomasz Niejadlik (1 złoty, 2 srebrne). Najwięcej, bo aż czterokrotnie na podium stawał Krzysztof Sułek (3 srebrne, 1 brązowy).

Foto: Julia Truszczyńska

Co warte podkreślenia, dziennikarze, którzy mieli ukończone co najmniej 35 lat, byli klasyfikowani również w ramach 28. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Żurnaliści pokazali dobrą formę także w porównaniu z weteranami lekkiej atletyki. Kilkoro z nich stanęło na podium. Jerzy Broc w kategorii wiekowej M75 triumfował w biegu na 400 metrów, ponadto był drugi na dystansie dwa razy dłuższym i trzeci w rzucie dyskiem. Marcin Nagórek (kategoria M35) zwyciężył w biegu na 800 metrów i zajął drugie miejsce na 1500 metrów, a Tomasz Niejadlik został wicemistrzem Polski masters M35 w biegu na 400 metrów przez płotki.
Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej było patronem wydarzenia. W lutym planowana jest halowa edycja mistrzostw kraju dziennikarzy.

Foto: Julia Truszczyńska

Komentarze

Jeden komentarz do “Mistrzowie bieżni, skoczni i rzutni… 1. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Lekkiej Atletyce”

 1. Jerzy Broc
  poniedziałek, 9 - Lip - 2018, godz. 20:24

  Dziękuję p. Niejadlikowi za duże zaangażowanie w zorganizowanie tych mistrzostw, a przewodniczącemu p. Domańskiemu za ufundowanie pucharów. Ufam, że coraz więcej dziennikarzy pojdzie w nasze lekkoatletyczne ślady i stanie na starcie kolejnych mistrzostw.

Pozostaw komentarz:

 • SZLIF

  „SZLIF”: Numer rozmaitości!
  „Od rockmana do trenera”, „Sam sobie uszyj” czy „Kobieca siła” to tylko kilka z wielu przyciągających wzrok tytułów, znajdujących się w lutowym numerze „Szlifu”. Młodzi dziennikarze jak zwykle nie zwiedli i zdecydowali się opowiedzieć nam o fascynujących rzeczach, zjawiskach, historiach. Czytaj więcej...
 • W mediach

  JERZY URBAN OBRAZIŁ, NIE OBRAŻAJĄC, A TVP NIE NARUSZYŁA GODNOŚCI - NARUSZAJĄC
  TVP nie naruszyła godności Waldemara Sadowskiego - uznał warszawski sąd okręgowy i w całości oddalił pozew przeciwko telewizji publicznej. Sędzia Krzysztof Świderski uzasadniał, że powód nie wykazał, że TVP naruszyła jego godność. Sadowski ma zapłacić 737 zł tytułem zwrotu kosztów procesu.
  Czytaj więcej...  
  ***
  Rzecznik prezydenta krytykuje TVP za „Wiadomości” po śmierci Adamowicza „Myślę, że tak jak i wiele osób tak samo pan prezydent jest krytyczny wobec tego, co się stało” – tak skomentował w RMF FM postawę Telewizji Polskiej w ostatnich dniach rzecznik prezydenta RP Błażej Spychalski. Czytaj więcej...
  ***
  Autor materiału „Wiadomości” o mowie nienawiści dostał etat i poleciał do Panamy Maciej Sawicki, autor głośnego materiału „Wiadomości” o mowie nienawiści, wyemitowanego po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, dostał etat w TVP i będzie relacjonować Światowe Dni Młodzieży w Panamie – wynika z informacji „Presserwisu„. Czytaj więcej...
  ***
  TVP manipulowała przekazem z pogrzebu prezydenta Gdańska Według komentatorów Telewizja Polska, relacjonując uroczystości pogrzebowe prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, dopuściła się manipulacji. – Nie sądziłem, że dożyję takich czasów – mówi Andrzej Stankiewicz z Onetu. Czytaj więcej...
  ***
  Zespół radiowej Dwójki krytykuje zdjęcie z anteny audycji "Archiwalnia" 40 pracowników i współpracowników Programu II Polskiego Radia podpisało list do zarządu i prezydium rady programowej Polskiego Radia w obronie audycji Tomasza Obertyna "Archiwalnia", którą zdjęto z anteny. "Decyzja o zaprzestaniu emisji Archiwalni godzi bezpośrednio w nasz program i nas jako zespół" - napisali. Czytaj więcej...
  ***
  Wydawcy spotkają się z Orlenem i Alior Bankiem w sprawie przyszłości Ruchu W najbliższych dniach wydawcy spotkają się z przedstawicielami Orlenu i Alior Banku. Według prezesa Izby Wydawców Prasy Bogusława Chraboty realne jest, by Ruch do końca stycznia przygotował kompletny plan restrukturyzacji. "Puls Biznesu" twierdzi z kolei, że dystrybutor, którego zadłużenie sięga pół miliarda zł, jest bliski upadku. Czytaj więcej...
 • POLECAMY

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • FACEBOOK

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • Menu

 • Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy


  Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest organizacją członkowską Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy.
 • Tagi

 • ARCHIWUM