Mistrzowie bieżni, skoczni i rzutni… 1. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Lekkiej Atletyce

| 4 Lip 2018  14:19 | Jeden komentarz

Jedenastu uczestników, w tym dwie panie, wzięło udział 1. Mistrzostwach Polski Dziennikarzy w Lekkiej Atletyce, które odbyły się na toruńskim Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego.

Czempionat towarzyszył 28 edycji Mistrzostw Polski Masters, w której rywalizowało aż pół tysiąca zawodników z całej Polski. W gronie startujących weteranów nie brakowało prawdziwych sław lekkoatletyki, w tym uczestników igrzysk olimpijskich. Kolejne medale do swojej bogatej kolekcji w Toruniu wywalczyły m.in. wicemistrzyni olimpijska w skoku wzwyż z Moskwy, Urszula Kielan, a także posiadaczka najstarszego rekordu Polski seniorów, utytułowana kulomiotka, Ludwika Chewińska.

Foto: Julia Truszczyńska

Dziennikarze stanęli do walki w 11 konkurencjach. Najwięcej, po trzech uczestników, zgłosiło się do rywalizacji o medale w biegu na 200 metrów, skoku w dal i rzucie dyskiem. Z racji na duże rozbieżności w wieku startujących żurnalistów do ustalania końcowych klasyfikacji w niektórych konkurencjach zastosowano specjalne, starannie opracowane przez specjalistów przeliczniki punktowe wykorzystywane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters do porównywania najbardziej wartościowych wyników z zawodów weteranów.

Foto: Julia Truszczyńska

Pierwszymi lekkoatletycznymi mistrzami kraju w rywalizacji dziennikarzy zostali: Zofia Małaczewska (bieg na 100m kobiet), Julia Truszczyńska (200m), Sebastian Bednarczyk (100m), Maciej Gach (200m i 400m ppł), Jerzy Broc (400m i rzut dyskiem), Marcin Nagórek (800 i 1500m), Marcin Burzyński (5000m), Tomasz Niejadlik (skok w dal), Janusz Kędracki (pchnięcie kulą i rzut młotem).

Foto: Julia Truszczyńska

Wszyscy zawodnicy z miejsc I-III otrzymali medale. Zofia Małaczewska (portal lekkoatletyczny Sprinterzy.com) oraz Jerzy Broc (były wieloletni dziennikarz i redaktor naczelny Tygodnika Suwalskiego) zostali ponadto uhonorowani Pucharami Przewodniczącego Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej Jerzego Domańskiego dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika czempionatu. Suwalszczanin w rzucie dyskiem uzyskał najbardziej wartościowy wynik spośród wszystkich startujących. W sumie w 1. Mistrzostwach Polski Dziennikarzy zdobył trzy medale (2 złote i 1 srebrny). Tyle samo krążków wywalczył Tomasz Niejadlik (1 złoty, 2 srebrne). Najwięcej, bo aż czterokrotnie na podium stawał Krzysztof Sułek (3 srebrne, 1 brązowy).

Foto: Julia Truszczyńska

Co warte podkreślenia, dziennikarze, którzy mieli ukończone co najmniej 35 lat, byli klasyfikowani również w ramach 28. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Żurnaliści pokazali dobrą formę także w porównaniu z weteranami lekkiej atletyki. Kilkoro z nich stanęło na podium. Jerzy Broc w kategorii wiekowej M75 triumfował w biegu na 400 metrów, ponadto był drugi na dystansie dwa razy dłuższym i trzeci w rzucie dyskiem. Marcin Nagórek (kategoria M35) zwyciężył w biegu na 800 metrów i zajął drugie miejsce na 1500 metrów, a Tomasz Niejadlik został wicemistrzem Polski masters M35 w biegu na 400 metrów przez płotki.
Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej było patronem wydarzenia. W lutym planowana jest halowa edycja mistrzostw kraju dziennikarzy.

Foto: Julia Truszczyńska

Komentarze

Jeden komentarz do “Mistrzowie bieżni, skoczni i rzutni… 1. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Lekkiej Atletyce”

 1. Jerzy Broc
  poniedziałek, 9 - Lip - 2018, godz. 20:24

  Dziękuję p. Niejadlikowi za duże zaangażowanie w zorganizowanie tych mistrzostw, a przewodniczącemu p. Domańskiemu za ufundowanie pucharów. Ufam, że coraz więcej dziennikarzy pojdzie w nasze lekkoatletyczne ślady i stanie na starcie kolejnych mistrzostw.

Pozostaw komentarz:

 • POLECAMY

 • SZLIF

  „Szlif”; Jest dla nich nadzieja!
  Powszechnie uważa się, że współczesną młodzież obchodzi tylko czubek własnego nosa. Całymi dniami wpatrzeni w smartfony, nie robią nic produktywnego. Nie mają wyrobionych poglądów, nie interesują się wydarzeniami na świecie czy w swojej ojczyźnie, a co dopiero w lokalnej społeczności.
  Na szczęście w jednym z wrocławskich liceów, a konkretnie w Ogólnokształcącym nr XIII im. Aleksandra Fredry, działa grupa uczniów, która jest idealnym zaprzeczeniem tego stereotypu. Ci młodzi adepci sztuki dziennikarskiej co miesiąc wydają kolejny numer gazety „Szlif”, która istnieje nieprzerwanie od 2002 roku. Czytaj więcej...
 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • FACEBOOK

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • Menu

 • Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy


  Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest organizacją członkowską Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy.
 • Tagi

 • ARCHIWUM