Mistrzowie bieżni, skoczni i rzutni… 1. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Lekkiej Atletyce

| 4 lip 2018  14:19 | Jeden komentarz

Jedenastu uczestników, w tym dwie panie, wzięło udział 1. Mistrzostwach Polski Dziennikarzy w Lekkiej Atletyce, które odbyły się na toruńskim Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego.

Czempionat towarzyszył 28 edycji Mistrzostw Polski Masters, w której rywalizowało aż pół tysiąca zawodników z całej Polski. W gronie startujących weteranów nie brakowało prawdziwych sław lekkoatletyki, w tym uczestników igrzysk olimpijskich. Kolejne medale do swojej bogatej kolekcji w Toruniu wywalczyły m.in. wicemistrzyni olimpijska w skoku wzwyż z Moskwy, Urszula Kielan, a także posiadaczka najstarszego rekordu Polski seniorów, utytułowana kulomiotka, Ludwika Chewińska.

Foto: Julia Truszczyńska

Dziennikarze stanęli do walki w 11 konkurencjach. Najwięcej, po trzech uczestników, zgłosiło się do rywalizacji o medale w biegu na 200 metrów, skoku w dal i rzucie dyskiem. Z racji na duże rozbieżności w wieku startujących żurnalistów do ustalania końcowych klasyfikacji w niektórych konkurencjach zastosowano specjalne, starannie opracowane przez specjalistów przeliczniki punktowe wykorzystywane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters do porównywania najbardziej wartościowych wyników z zawodów weteranów.

Foto: Julia Truszczyńska

Pierwszymi lekkoatletycznymi mistrzami kraju w rywalizacji dziennikarzy zostali: Zofia Małaczewska (bieg na 100m kobiet), Julia Truszczyńska (200m), Sebastian Bednarczyk (100m), Maciej Gach (200m i 400m ppł), Jerzy Broc (400m i rzut dyskiem), Marcin Nagórek (800 i 1500m), Marcin Burzyński (5000m), Tomasz Niejadlik (skok w dal), Janusz Kędracki (pchnięcie kulą i rzut młotem).

Foto: Julia Truszczyńska

Wszyscy zawodnicy z miejsc I-III otrzymali medale. Zofia Małaczewska (portal lekkoatletyczny Sprinterzy.com) oraz Jerzy Broc (były wieloletni dziennikarz i redaktor naczelny Tygodnika Suwalskiego) zostali ponadto uhonorowani Pucharami Przewodniczącego Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej Jerzego Domańskiego dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika czempionatu. Suwalszczanin w rzucie dyskiem uzyskał najbardziej wartościowy wynik spośród wszystkich startujących. W sumie w 1. Mistrzostwach Polski Dziennikarzy zdobył trzy medale (2 złote i 1 srebrny). Tyle samo krążków wywalczył Tomasz Niejadlik (1 złoty, 2 srebrne). Najwięcej, bo aż czterokrotnie na podium stawał Krzysztof Sułek (3 srebrne, 1 brązowy).

Foto: Julia Truszczyńska

Co warte podkreślenia, dziennikarze, którzy mieli ukończone co najmniej 35 lat, byli klasyfikowani również w ramach 28. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Żurnaliści pokazali dobrą formę także w porównaniu z weteranami lekkiej atletyki. Kilkoro z nich stanęło na podium. Jerzy Broc w kategorii wiekowej M75 triumfował w biegu na 400 metrów, ponadto był drugi na dystansie dwa razy dłuższym i trzeci w rzucie dyskiem. Marcin Nagórek (kategoria M35) zwyciężył w biegu na 800 metrów i zajął drugie miejsce na 1500 metrów, a Tomasz Niejadlik został wicemistrzem Polski masters M35 w biegu na 400 metrów przez płotki.
Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej było patronem wydarzenia. W lutym planowana jest halowa edycja mistrzostw kraju dziennikarzy.

Foto: Julia Truszczyńska

Komentarze

Jeden komentarz do “Mistrzowie bieżni, skoczni i rzutni… 1. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Lekkiej Atletyce”

  1. Jerzy Broc
    poniedziałek, 9 - lip - 2018, godz. 20:24

    Dziękuję p. Niejadlikowi za duże zaangażowanie w zorganizowanie tych mistrzostw, a przewodniczącemu p. Domańskiemu za ufundowanie pucharów. Ufam, że coraz więcej dziennikarzy pojdzie w nasze lekkoatletyczne ślady i stanie na starcie kolejnych mistrzostw.

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński
    3/2024
     
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...