XXVIII Prasowy Konkurs „NUMERUS PRIMUS INTER PARES” rozstrzygnięty

| 13 maj 2015  18:27 | Brak komentarzy

0f50d748125a662820dbb50bfe1ade89

Z udziałem wicepremiera, ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego odbyło się 9 maja br. uroczyste zakończenie XXVIII edycji Konkursu NUMERUS PRIMUS INTER PARES. Celem konkursu prasowego organizowanego rokrocznie przez Towarzystwo Kultury Technicznej jest wyłonienie najlepszego w zakresie upowszechniania wiedzy i kultury technicznej – numeru czasopisma specjallistycznego oraz popularno-naukowego z poprzedniego roku kalendarzowego.

Jury Konkursu „NUMERUS PRIMUS INTER PARES” w składzie: prof. dr hab. Czesław Waszkiewicz – przewodniczący, mgr inż. Marek Bielski, mgr Andrzej Bieniak – członkowie, mgr Janusz M. Kowalski -sekretarz wysoko oceniło poziom merytoryczny i graficzny oraz szatę edytorską wszystkich nadesłanych na konkurs czasopism za rok 2014 i po wnikliwej ocenie Jury postanowiło przyznać w grupie czasopism popularyzujących naukę i technikę:
tytuł laureata czasopismu:

 • LAS POLSKI, nr 17/2014 – Oficyna Wydawnicza OIKOS,

a wyróżnienie:

 • Świat Radio, nr 8/2014 – Wydawnictwo AVT – Korporacja, Sp. z o.o.

W grupie czasopism specjalistycznych: tytuł laureata czasopismu: Przemysł Chemiczny, nr 12/2014 – Wydawnictwo SIGMA NOT, Sp. z o.o., zaś wyróżnienie: PAR – Pomiary, Automatyka, Robotyka, nr 3/2014 – Wydawca: Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP

Uroczyste zakończenie XXVIII edycji konkursu odbyło się wraz z zakończeniem XLI Olimpiady Wiedzy Technicznej w Warszawskim Domu Technika NOT.

Dyplomy i gratulacje z rąk Wicepremiera, Ministra Gospodarki,Janusza Piechocińskiego, prezes FSNT-NOT i zarazem prezes Towarzystwa Kultury Technicznej, Ewy Mańkiewicz Cudny oraz przewodniczącego Jury Konkursu prof. dr hab. Czesława Waszkiewicza odebrali redaktorzy naczelni nagrodzonych czasopism: red. Rafał Zubkowicz – Las Polski, red. Andrzej Szyprowski – Przemysł Chemiczny, red. Andrzej Janeczek – Świat Radio i red. nacz. Jan Jabłkowski – PAR – Pomiary, Automatyka, Robotyka.

Już na marginesie niniejszej informacji zaznaczmy, iż w Jury tego konkuru są od wielu już lat dwaj członkowie Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, koledzy: Marek Bielski i Andrzej Bieniak.

(am)

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...