Wykład Profesora Jerzego Sułka

| 18 lis 2019  18:32 | Brak komentarzy

Katedra Prawa Międzynarodowego i Prawa UE w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego zaprasza na wykład Profesora Jerzego Sułka

Nowa wizja stosunków polsko-niemieckich
30-lecie Wspólnego Oświadczenia Mazowiecki-Kohl
(20 listopada 2019 r., początek o godz. 17.00)

Program

 • Powitanie i wprowadzenie: prof. Jan Barcz, kierownik Katedry Prawa Międzynarodowego i Prawa UE
 • Wykład: prof. Jerzy Sułek
 • Komentarz: dr Agnieszka Łada
 • Dyskusja

prof. Jerzy Sułek – naukowiec i dyplomata,  negocjator Wspólnego Oświadczenia, przewodniczący delegacji RP w rokowaniach z Niemcami nad Traktatem o potwierdzeniu granicy (1990) i Traktatem o dobrym sąsiedztwie (1991)  oraz z ZSRR nad Traktatem o dobrym sąsiedztwie i Układem o wycofaniu wojsk rosyjskich z Polski, b. wiceminister obrony narodowej.

dr Agnieszka Łada – Dyrektor Programu Europejskiego w  Instytucie  Spraw Publicznych, zajmuje się współczesnymi stosunkami polsko-niemieckimi, pracowała jako visiting researcher w German Council on Foreign Relations i w Stiftung Wissenschaft und Politik w Berlinie, jest wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej Fundacji Krzyżowa, a od stycznia 2020 r. obejmie funkcję wicedyrektora Deutsches Polen-Institut w Darmstadt.

20 listopada  2019 r. (środa), początek o godz. 17.00
Akademia Leona Koźmińskiego, Warszawa, ul. Jagiellońska 57/59, sala A-26

Potwierdzenie udziału: annapudlo@kozminski.edu.pl

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...