Wolne Media w Europie
Dziennikarze RP | 12 lut 2018 17:15 | Brak komentarzy
15 i 16 lutego w Gdańsku trwać będzie międzynarodowe seminarium „Wolne Media w Europie”.
Współorganizatorami tego spotkania są: Rada Europy, Nordyckie Centrum Dziennikarskie, Europejska Federacja Dziennikarzy i afiliowane przy niej polskie organizacje dziennikarskie: SDP, SDRP i Towarzystwo Dziennikarskie, Europejskie Centrum, Wolności Prasy i Mediów, Międzynarodowy Instytut Prasy, Miasto Gdańsk, Województwo Pomorskie, Europejskie Centrum Solidarności.
Wśród wielu paneli i debat odbędzie się krótkie spotkanie poświęcone sytuacji polskich mediów. Panel prowadzić będzie Mogens Blicher Bjerregård, przewodniczący Europejskiej Federacji, a wezmą w nim udział: Alexandra Rybińska, członek Zarządu SDP,
Tomasz Milkowski, sekretarz ds międzynarodowych Zarządu Głównego SDRP,
Krzysztof Bobiński, reprezentujący Towarzystwo Dziennikarskie.
Komentarze
Pozostaw komentarz:
DZIENNIKARZE KSIĄŻKI PISZĄ
„Olsztyn na Olimpie”, czyli nowa książka Marka Książka
Nasz kolega Marek Książek, przewodniczący oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej w Olsztynie, napisał i wydał własnym sumptem nietypową w swoim dorobku publikację.
Oddział Kielecko-Radomski
Powtórka z mistrzów dziennikarstwa w Radomiu
Z inicjatywy Zarządu Oddziału Kielecko-Radomskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej zainaugurowany został cykl „Mistrzowie zawodu dziennikarskiego”.
LUBLIN
Lubelski Salon Dziennikarski
W Lublinie pierwszej dekadzie października 2024 r. pod nazwą „Dziennikarska kawa” zainaugurował działalność Lubelski Salon Dziennikarski.
PRO MEMORIA
Pożegnanie nestora radomskiego środowiska
Zmarła redaktor Emilia Zapała, wieloletnia dziennikarka kieleckich mediów. Była niezwykle skromną, oddaną środowisku osobą. Pogrzeb w sobotę.
DZIENNIKARSKIE KSIĄŻKI
BĄDŹ ZE MNĄ
Zbiór poezji Anki Cis Szymańskiej - o czekaniu na drugiego człowieka, o potrzebie jego obecności i bliskości...
TEATR
Anna POLONY ma Solską
Uwielbiana w Warszawie Anna Polony odebrała 23 czerwca Nagrodę im. Ireny Solskiej przyznawaną najwybitniejszym polskim aktorkom przez polską sekcję Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyki Teatralnej [AITC/IACT/ Klub Krytyki Teatralnej SDRP].
KOSZALIN
Dziennikarskie książki. Historia radiem pisana
Dziennikarze Radia Koszalin skrzyknęli się (dosłownie) i postanowili w monograficznym wydaniu książkowym uwiecznić 70 lat Radia Koszalin.
LUBLIN
Lubelscy dziennikarze wśród ludzi z pasją
Dziennikarze Lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP już po raz trzeci uczestniczyli w ogólno miejskim festynie „Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych”, który 9 czerwca 2024 r. odbył się w Lublinie.
Dolny Śląsk
Z Małopolski
Kielce Radom
REM odpowiada
Pinkwart w Galerii Sztuki w Zakopanem
OLSZTYN
„PLECIUGI” PRZEDPEŁSKIEJ
PUŁAWY
LUBLIN
Radom
KSIĄŻKI
DZIENNIKARZE KSIĄŻKI PISZĄ…
Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska
POLECAMY
BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.
Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.
Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.
Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?
Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.
RADA ETYKI MEDIÓW
***
To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...