Węgiel a energia – wizyta studyjna dla dziennikarzy z Polski i Niemiec

| 9 mar 2015  21:51 | Brak komentarzy

wegielaenergia

Serdecznie zapraszamy dziennikarki i dziennikarzy wszystkich mediów do udziału w wizycie studyjnej w dniach 12 kwietnia – 14 kwietnia 2015 r.

Węgiel a energia – porównanie sytuacji w Niemczech i w Polsce. 

Jak zmienia się najważniejszy polski region węglowy?”

Przykład Górnego Śląska: Czy polskie centrum węgla kamiennego i przemysłu ciężkiego ma przyszłość także przy ograniczonej roli tego surowca?

Wizyta ma umożliwić dziennikarzom i dziennikarkom dogłębny wgląd w sytuację na Górnym Śląsku, najważniejszy rewir węglowy w Polsce, gdzie jest zatrudnionych najwięcej w Europie pracowników w górnictwie. A także pozwolić na zapoznanie się z kwestiami łączącymi i dzielącymi Polskę i Niemcy w polityce energetycznej. Podczas wizyty zapoznamy się z opiniami ekspertów  z obszaru energetyki, przedsiębiorców, związkowców, polityków oraz naukowców prowadzących projekty w tym zakresie.

Zastanowimy się czy odchodzenie od węgla na rzecz odnawialnych źródeł energii rzeczywiście przyczynia się do deindustrializacji i wzrostu bezrobocia. Jak przedstawia się dziś socjalny i gospodarczy bilans w regionach węglowych, po latach przekształceń w górnictwie? I co może zdziałać polityka, by koniec wydobycia węgla nie oznaczał zapaści w regionie?

Udział w wizycie jest bezpłatny. Zapewniamy nocleg, wyżywienie, transport podczas wizyty oraz przestrzeń do nawiązania kontaktów.

Szczegółowy program wizyty  pod linkiem: http://www.cleanenergywire.org/sites/default/files/files/event/deutsch-polnische-journalistenreise-kohle-und-energie-im-deutsch-polnischen-vergleich-part-ii/program-cleanenergywire-12-do-14-kwietnia-2015-r_0.pdf

Zgłoszenie prosimy wysyłać online:

http://www.cleanenergywire.org/workshops/german-polish-media-programme-focuses-role-coal-energy-system

Organizatorem wizyty studyjnej jest Clean Energy Wire, niezależy serwis informacyjny i medialny, który został zainicjowany przez Fundację Mercator i  European Climate Foundation. Dalsze informacje znajdą Państwo pod linkiem (j. angielski i niemiecki): http://www.cleanenergywire.org/

W razie pytań, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy:

Jan Opielka: 660 431 670

Katarzyna Opielka: 722 092 605

Email: info@communication-opielka.com

 

 

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński
    3/2024
     
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...