Warsztaty dziennikarskie w Szczecinie

| 8 cze 2015  21:19 | Brak komentarzy

splKolejne warsztaty dziennikarskie dla dziennikarzy prasy lokalnej tym razem odbędą się w Szczecinie w dniach 19-21 czerwca br.

Warsztaty te przede wszystkim adresujemy do młodych dziennikarzy i adeptów zawodu, dla których przygotowujemy porcję zajęć warsztatowych. Wykłady poprowadzą fachowcy od lokalnych mediów. Na warsztatach mile widziani będą też redaktorzy naczelni i wydawcy oraz wygi dziennikarstwa lokalnego

Zapraszam do Hotelu Rycerskiego w centrum miasta przy ul. Potulickiej 1a, 70-230 Szczecin, tel: 91 814 66 01, fax: 91 488 81 64, e-mail: rycerski@hotelewam.pl, który będzie miejscem warsztatów i punktem wypadowym na atrakcyjne wycieczki. Uczestnicy warsztatów zakwaterowani będą w pokojach 2-osobowych z łazienkami.

Jak podczas każdych innych warsztatów zawsze spotykamy się z gospodarzem danego miasta i zwiedzamy je. A więc będziemy gościć w Urzędzie Miasta Szczecina, a potem udamy się na wycieczkę autokarową po mieście. Jeszcze większą atrakcją będzie całodniowa wycieczka autokarowa do Berlina, z której warto skorzystać. W programie wycieczki z przewodnikiem, też nie zabraknie zwiedzania atrakcyjnych miejsc. Obiad wspólnie spożyjemy w Berlinie.

Koszt akredytacji wynosi:

– 250 zł dla dziennikarzy szczecińskich (bez noclegów ze śniadaniem, ale z wycieczką do Berlina),

– 380 zł dla członków SPL,

– 420 zł dla pozostałych osób.

Wpłaty akredytacyjne należy wnosić do 10 czerwca na konto Stowarzyszenia Prasy Lokalnej w Poznaniu, BGŻ S.A. w Wągrowcu, nr 65 2030 0045 1110 0000 0313 0580.

Wraz z wpłatą należy przesłać pocztą lub mailem zgłoszenie udziału w warsztatach na załączonym druku na adresy:

– Stowarzyszenie Prasy Lokalnej w Poznaniu, Biuro Zarządu w Wągrowcu, ul. Janowiecka 1, 62-100 Wągrowiec

lub

lokalnaprasa@gmail.com

PROGRAM WARSZTATÓW:

I dzień – piątek, 19 czerwca

do godz. 9.00 Przyjazd do hotelu i pozostawienie bagaży

godz. 9.30 – przejazd autokarem do Urzędu Miejskiego, Plac Armii Krajowej 1            

godz. 11.00 – wycieczka autokarowa „Szczecin wart odwiedzenia”

godz. 14.30 – obiad w Hotelu Rycerskim

godz. 15.00 – warsztat dziennikarski I: Jak nowe media zmieniają wymagania stawiane przed dziennikarzem lokalnej prasy? dr Paulina OLECHOWSKA (Uniwersytet Szczeciński) i Zbigniew PANKIEWICZ (Z PA Komunikacja w Biznesie)

godz. 16.00 – przerwa

godz. 16.30 – warsztat dziennikarski II: „Kompas etyczny”  dla lokalnych mediów w dobie pogoni za tanią sensacją – dr Paulina OLECHOWSKA (Uniwersytet Szczeciński) i Zbigniew PANKIEWICZ (Z PA Komunikacja w Biznesie)

godz. 18.30 – kolacja w Hotelu Rycerskim

II dzień – sobota 20, czerwca

godz. 8.30 wyjazd do Berlina

godz. 19.30 – powrót + kolacja w hotelu

III dzień – niedziela, 21 czerwca

godz. 9.00 – warsztat dziennikarski III: Warsztat dziennikarza prasy lokalnej w praktyce – red. Andrzej NICZYPEROWICZ (Uniwersytet im A. Mickiewicza w Poznaniu)

godz. 10.30 – przerwa

godz. 11.00 – warsztat dziennikarski IV: Publikacja danych osobowych w prasie, a ochrona danych osobowych – dr Michał URBAS (Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP w Szczecinie)

godz. 12.30 – zakończenie warsztatów, wręczenie certyfikatów.

Program warsztatów zamieszczony jest na stronie SPL www.prasalokalna.eu

Prosimy o zabranie ze sobą własnych wydawnictw w celu prezentacji ich na warsztatowej wystawce i wymiany pomiędzy redakcjami.

Do miłego zobaczenia w Szczecinie!

Prezes Zarządu SPL

Jerzy Mianowski

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...