W KLUBIE „CUDZYSŁÓW” o BLISKIM WSCHODZIE

| 13 paź 2015  18:08 | Brak komentarzy

spotkanie-czwartkowe

SPOTKANIE CZWARTKOWE, w październiku, zdominował gorący temat Bliski Wschód. Gościem był red. Bernard Koziróg, który od 25 lat regularnie odwiedza te rejony świata.


Przez 40 lat pracy zawodowej był pastorem, dziennikarzem, redaktorem i profesorem uniwersyteckim. Piastował wiele odpowiedzialnych funkcji,m.in był dyrektorem i redaktorem naczelnym Chrześcijańskiego Instytutu Wydawniczego, dyrektorem i redaktorem naczelnym Wydawnictwa „Signa Temporis”, rektorem Wyższej Szkoły Psychoterapii i Rewalidacji, rektorem Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej, dyrektorem Instytutu Turystyki Krajów Biblijnych, kierownikiem Samodzielnej Pracowni Filozofii i Teorii Kultury Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Od 1987 roku jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Napisał 50 książek i skryptów oraz setki artykułów. Obecnie jest redaktorem w miesięczniku „Znaki Czasu”.
Spotkanie bogato ilustrowane zdjęciami autora z przeszłości i dnia dzisiejszego Izraela, Syrii, Iranu, Iraku, Libii … wstrząsnęło swoim dramatyzmem i pozostawiło nierozstrzygnięte pytania o ten rejon świata: dlaczego tak się dzieje i co dalej?

Na następne spotkanie zapraszamy jak zwykle w drugi czwartek miesiąca, tj. 12 listopada br., o godz. 15,00.

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...