VII kadencja Rady Etyki Mediów

| 2 wrz 2015  08:15 | komentarze 3

DSC04175

31 sierpnia nastąpiła inauguracja VII kadencji Rady Etyki Mediów, działającej od 1994 roku. Uczestników spotkania powitał jego gospodarz, red. Jerzy Domański, przewodniczący Zarządu Głównego SDRP, a red. Piotr Górski, przewodniczący Stowarzyszenia Konferencja Mediów Polskich, wręczył nominacje członkom REM, wybranym przez SKMP.


Przewodniczącym Rady został ponownie red. Ryszard Bańkowicz. Na wiceprzewodniczących powołano red. Helenę Kowalik (także ponownie) i red. Krzysztofa Bobińskiego. Stanowisko sekretarza REM objęła red. Barbara Markowska-Wójcik, pełniąca tę funkcję również w poprzedniej kadencji.

– Rozpoczynamy kolejną kadencję REM w warunkach, w których troska o przestrzeganie zasad zapisanych w Karcie Etycznej Mediów zderza się z realiami rynku mediów ulegających postępującej tabloidyzacji. Kiedy wydawca-właściciel danego tytułu musi walczyć o przetrwanie, jego priorytetem staje się utrzymanie nakładu, „słuchalność”, oglądalność czy liczba kliknięć, a nie dochowywanie wierności nakazom etyki zawodowej. Takie też polecenia słyszy od niego redaktor naczelny, który przekazuje je dalej. Ale odbiorcy mediów – czytelnicy, radiosłuchacze, telewidzowie i internauci – oczekują jednak od dziennikarzy działania, w którym chcieliby widzieć starania o ich dobro, którego strzeże Karta Etyczna Mediów. Będzie to więc kadencja równie trudna jak sytuacja mediów – powiedział Ryszard Bańkowicz po wyborze na szefa REM.

DSC04170

DSC04191

DSC04167

DSC04185

DSC04184

DSC04181

 

 

Komentarze

komentarze 3 do “VII kadencja Rady Etyki Mediów”

  1. Olaf
    czwartek, 14 - wrz - 2017, godz. 14:54

    Witam, gazeta pisze o ludziach z tak zwanego marginesu społecznego „menele”. Czy może mi ktoś doradzić, jak można to zgłosić do Rady Etyki Mediów? Link: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1631303806944056&id=108402172567568

  2. czesław
    środa, 24 - sty - 2018, godz. 16:30

    Czy adres mailowy do Rady Etyki Mediów to informacja ściśle tajna?

  3. Adam
    poniedziałek, 11 - mar - 2019, godz. 13:38

    To jest pole do zainteresowania Rady Etyki Mediów, która nie ma nawet swojego adresu mailowego. Oto link do tekstu budzącego niechęć społeczna do określonych grup zawodowych:
    e-zawody-w-polsce-sprawdz-czy-pracujesz-w-jednym-z-nich/ar/13925996#komentarz-50972001

    Adam Zyzman

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński
    4/2024
       
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...