Ugrupowanie BRICS – jego rola i znaczenie we współczesnym świecie

| 28 kwi 2015  16:09 | Brak komentarzy

HHH

Instytut Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula zaprasza na Konferencję na temat ugrupowania BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA). „Ugrupowanie BRICS – jego rola i znaczenie we współczesnym świecie”, 29 kwietnia 2015  (środa), godz. 14:00, aula 1 Akademia Finansów i Biznesu Vistula, aula 1 (ul. Stokłosy 3).

Jakie są cele i zadania BRICS? Jak postrzegany jest każdy z krajów tworzących grupę i jakie jest jego miejsce w tej strukturze?

Wprowadzenie do dyskusji przedstawią organizatorzy Konferencji:

 • Amb. Ryszard Fijałkowski
 • Prof. dr hab. Longin Pastusiak.

W dyskusji wezmą udział Ambasadorowie krajów tworzących BRICS: Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA.

Z serdecznym zaproszeniem do udziału w dyskusji

Przewodniczący Klubu Ambasadora
Akademii Finansów i Biznesu Vistula

Ambasador Ryszard Fijałkowski

Dyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych
Akademii Finansów i Biznesu Vistula
Prof. dr hab. Longin Pastusiak

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...