Tomasz Dymaczewski nie żyje

| 7 sty 2015  20:31 | Jeden komentarz

TDPo krótkiej chorobie w poniedziałek 5 stycznia zmarł w Poznaniu Tomasz Dymaczewski.

Był znanym lubianym dziennikarzem, a także wykładowcą akademickim. Ukończył historię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Zaraz po studiach pracował w Archiwum Poznańskiego Oddziału Polskiej Akademii Nauk. W latach 1989-1991 był dziennikarzem „Gazety Poznańskiej”.

Od 1 marca 1991 uczestniczył w tworzeniu „Dziennika Poznańskiego”. W tej redakcji pracował do końca roku 1998 będąc m.in. kierownikiem działu kultury. Kolejnym etapem jego działalności był Gabinet Marszałka Województwa Wielkopolskiego gdzie m.in. tworzył Biuro Komunikacji Społecznej. Jednocześnie aż do czerwca ubiegłego roku Tomasz Dymaczewski był związany z Wyższą Szkołą Umiejętności Społecznych. Był jej rzecznikiem prasowym, redaktorem naczelnym Pegaza Poznańskiego i lubianym przez młodzież wykładowcą.

Należał do najbliższych współpracowników rektora tej uczelni profesora Michała Iwaszkiewicza, który wysoko cenił jego działania. Tomasz Dymaczewski realizował m.in. autorski program współpracy ze szkołami średnimi województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Wreszcie Tomasz Dymaczewski był też zaangażowany w działania na rzecz środowiska dziennikarskiego Wielkopolski.

Od czerwca 2012 roku do momentu śmierci był przewodniczącym Zarządu Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej.
Odszedł niezapomniany człowiek, którego środowisku dziennikarskiemu będzie brakować.

Pogrzeb 9 stycznia godz. 13.00 na poznańskim Cmentarzu Górczyńskim ul. Ściegiennego 35.

Andrzej Górczyński

Komentarze

Jeden komentarz do “Tomasz Dymaczewski nie żyje”

  1. Marianna
    czwartek, 8 - sty - 2015, godz. 14:51

    Powtarzanie nieprawdy o tym, że rektor wysoko cenił Tomka działania jest totalnie nieprofesjonalne. Każdy wie, że to rektor go zwolnił z premedytacją, a tuż po tym pochorował się i nikt nie podał mu ręki. Nikt z tej uczelni nie zainteresował się jego losem.
    Tomku, będzie Cię nam brakowało. Byłeś Wielkim Człowiekiem :(((

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...