Teresa Drozda z nagrodą

| 29 kwi 2024  22:01 | Brak komentarzy

Jak Ona to robi? To pytanie musiałem zadać. Jak Teresa Drozda to robi, że niemal jednocześnie jest w Pradze, Wrocławiu, Łodzi i Warszawie? Takie przynajmniej można odnieść wrażenie. Ona po prostu jest wszędzie.

Laureatka drugiej edycji Nagrody im. Karoliny Beylin zdementowała pogłoski na temat domniemanej umiejętności materialnego „rozdwajania się”. Wszystko to kwestia organizacji. Jak widać, godnej pozazdroszczenia.

Podczas spotkania w Domu Dziennikarza (27 kwietnia 2024) Laureatka zaprezentowała wybrane fragmenty programów radiowych Jeremiego Przybory, w których można było dosłuchać się jego miłości do rodzinnego miasta. Można było się uśmiechnąć, a nawet spłakać ze śmiechu. To było prawdziwe spotkanie, bez udawania i grania. Laudacja Krystyny Gucewicz, jak zawsze niekonwencjonalna szła ścieżkami osobistych wspomnień, nawet poważny zazwyczaj Janusz Golik, autor plakatu, zaproszenia i dyplomu dla Laureatki nie krył rozbawienia.

Wśród wielu wspaniałych gości nie zabrakło Mamy Laureatki i patrona wszystkich wydawców, prezesa Izby Wydawców Prasy Marka Frąckowiaka.

Druga edycja to jeszcze nie tradycja, ale krok w jej stronę.

Raz jeszcze najlepsze życzenia dla Laureatki z nadzieją na następne dobre spotkania honorujące dziennikarzy warszawskich.

Tomasz Miłkowski
Fot. Marzena Dobosz

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...