„Talent Mediów” po raz pierwszy!

| 27 kwi 2023  22:03 | Brak komentarzy

Po raz pierwszy Kielecko -Radomski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej przyznał nagrody środowiskowe pn. „Talent Mediów 2022”. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 20 kwietnia w Sali Lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury z udziałem dziennikarzy obu regionów kieleckiego i radomskiego.

Kandydatów do nagrody zgłaszali członkowie Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, redakcje, środowiska naukowe, a o przyznaniu nagród zdecydowała Kapituła Nagrody w składzie: dr hab. Jolanta Kępa- Mętrak, prof. UJK – przewodnicząca oraz red. Magdalena Fudala, dziennikarka i przedsiębiorczyni, red. Jerzy Chrobot – przewodniczący Kielecko – Radomskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, sekretarz Kapituły i red. Andrzej Załucki.

Przewodnicząca Kapituły prof. Jolanta Kępa – Mętrak zaznaczyła, że zawód dziennikarski to społeczna misja ale także, a może przede wszystkim odpowiedzialność . Prowadząca spotkanie red. Magdalena Fudala przypomniała o potrzebie kierowania się zasadami prawdy, obiektywizmu, rzetelności i tolerancji w pracy. Red. Jerzy Chrobot mówił z kolei o potrzebie integracji środowiska, szlifowaniu warsztatu i docenianiu wysiłku koleżanek i kolegów.

Nagrodę „Talent Mediów 2022” symbolizuje statuetka wykonana przez kieleckiego rzeźbiarza Sławomira Micka, który tworzy w brązie i marmurze, realizując duże formy przestrzenne, jak i mniejsze rzeźby wnętrzarskie.

Za rok 2022 Kapituła przyznała 6 statuetek, w tym dwa razy po dwie równorzędne nagrody.

Tak było w kategorii „Prasa regionalna”, gdzie statuetki powędrowały do red. Pauliny Baran z redakcji Echo Dnia w Kielcach oraz red. Patyk Samborski z Echo Dnia w Radomiu.

Również dwie równorzędne nagrody zostały przyznane w kategorii elektroniczne media regionalne. Pierwszą otrzymał dr Adrian Szary dziennikarz radomskiej redakcji internetowej „Obiektywnie.TV”, zaś drugą: red. Kamil Markiewicz , dziennikarz TVP3 Kielce.

W kategorii mediów lokalnych (prasa, radio, telewizja, portale internetowe) nagroda przypadła red. Dariuszowi Kisielowi, dziennikarzowi Gazety Ostrowieckiej.

Nagrodą specjalną Kapituła uhonorowała red. Danutę Półrolę-Parol za całokształt dorobku dziennikarskiego i literackiego oraz za wieloletnie szefowanie kielecko – radomskiemu oddziałowi Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej.

Galę uświetnił występ ukraińskiej skrzypaczki i śpiewaczki Zhenny Zharkovej, która poza znanymi standardami muzyki rozrywkowej i filmowej zaśpiewała także utwór Wojciecha Młynarskiego „Jeszcze w zielone gramy”, który ma ten sam ważny wymiar zarówno dla Polaków, jak i – w obecnej sytuacji – także dla Ukraińców. Po części oficjalnej trwały jeszcze długie rozmowy kuluarowe przy lampce wina.

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...