Ta śmierć obciąża Brauna!

| 5 maj 2015  18:37 | Brak komentarzy

4 maja, poczty mailowe członków WIZJI obiegła koszmarna informacja. Oto jej treść:

Dziś zmarł jeden z kolegów dziennikarzy „wyautsorsowanych” do Leasing Team przez TVP. Pracował w redakcji portalu tvp.info. Rano dostał rozległego zawału serca, lekarzom nie udało się go uratować… Miał 44 lata. Od kilku miesięcy cierpiał na depresję, miała ona wyraźny związek z sytuacją zawodową, w jakiej znaleźliśmy się wszyscy. Pod koniec marca zdecydował się założyć firmę, żeby nie szarpać się dłużej z LT. Poprosił w redakcji o dłuższy urlop w celu podratowania zdrowia… Ale ponieważ miał na utrzymaniu dwoje dzieci i żonę nauczycielkę, zdecydował się wrócić do pracy po dwóch tygodniach. I teraz ta wiadomość…


Nie dał rady. Dla każdego, kto jest człowiekiem, odpowiedzialnym za to, co robi, za losy swojej rodziny „outsotsing” to sytuacja nie do przyjęcia. Nie każdy jest odporny, nie każdy potrafi znaleźć się w całkiem nowej sytuacji zawodowej i życiowej, tak naprawdę nie do końca zrozumiałej…

Ciężko zebrać myśli, ciężko przejść obojętnie wobec draństwa, jakie zgotowała wielu osobom TVP.

Katarzyna P.

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński
    4/2024
       
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...