„SZLIF”: Wrocław nie marnuje

| 8 sty 2020  21:40 | Brak komentarzy

W ramach projektu „Wrocław nie marnuje” na osiedlach będą przeprowadzone kursy dla mieszkańców, jak gotować z resztek jedzenia. Ważne jest, byśmy nauczyli się żyć zgodnie ze stylem życia zero waste („zero odpadów”), generując jak najmniej resztek w trosce o środowisko naturalne.

Życie nastolatka bywa stresujące i pełne wyzwań – w szkole i w kontaktach z otoczeniem. Okazuje się jednak, że nie ma potrzeby sięgania po szkodliwe środki farmakologiczne, by ten stres złagodzić. Najlepszym antydepresantem są w domu… zwierzęta, które mają ogromny wpływ na rozwój emocjonalny. Dzięki posiadaniu czworonoga, młodzi ludzie mają szansę poznać, czym jest odpowiedzialność i konieczność opieki nad żywym stworzeniem, co bardzo rozwija empatię.
Czy zerwać całkowicie z technologią, przestać używać smartfonów? W żadnym wypadku. Stały się one już nieodłączną, praktyczną częścią każdego dnia. Ale… gdyby jednak przeżyć bez nich jeden dzień w tygodniu? Spróbujmy!

Na świecie istnieje wiele sportów, o których nigdy nie słyszeliśmy, a moglibyśmy wymieniać je w nieskończoność, zaczynając od wyścigów strusiów, kończąc na grze w polo na słoniach. Jednym z takich sportów jest hokej podwodny, który zdobył już sobie popularność we wrocławskim Klubie Pirania.

W świecie słyniemy ze smacznych potraw, wspaniałej gościnności, wielu wybitnych, zasłużonych na arenie międzynarodowej postaci oraz przemożnej chęci sprawienia, żeby naszemu rodakowi o odmiennych poglądach pokazać, że jest głupi i nie ma racji. Wiadomo – ilu ludzi, tyle opinii, przekonań i poglądów, lecz czym innym jest niezgadzanie się z rozmówcą, a czym innym mieszanie go z błotem, tylko dlatego, że ośmiela się patrzeć na coś inaczej niż my.

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński
    4/2024
       
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...