„SZLIF”: Wielkie serce

| 5 lut 2020  09:46 | Brak komentarzy

  • Ostatnio w Polsce stały się popularne dość nietypowe kawiarnie, w których możemy spotkać nie tylko przesiadujących tam ludzi, ale i zwierzęta, szczególnie koty. We Wrocławiu otwarto dwa kocie lokale. Obecnie wiele kawiarni na całym świecie może się pochwalić, że kierując się sercem, przyczyniły się do znalezienia kotom ich nowego domu.
  • Nie każdy do przedszkola uczęszczał, ale wyobrażenie sobie tego miejsca nie przysparza problemów. Szczególnie dźwięków stamtąd dochodzących. Wrzaski, krzyki, piski, ogólna wrzawa. Jednak ostatnimi czasy narasta problem, którego nikt się chyba nie spodziewał: dzieci stają się zbyt ciche. Powodem zaś wcale nie jest stary niedźwiedź.
  • W ostatnich latach możemy dostrzec coraz większy trend do nauki języków obcych. Jednak nie tylko tych, które oferują nam programy nauczania w szkołach. Nastolatki szczególnie chętnie poznają także japoński, koreański czy norweski. Są też młodzi ludzie, którzy sięgając po kolejny klucz otwierający furtkę do kontaktu z ludźmi – wybierają migowy.
  • Oczarowanie drugą osobą to jednocześnie piękny i dość niebezpieczny stan. Należy go cały czas kontrolować, aby nie przekroczyć pewnej granicy, za którą przestajemy nad sobą panować. Podczas gdy nam może wydawać się, że wyznajemy miłość w specyficzny sposób, druga osoba umiera ze strachu i nie wie, co ma zrobić.

Do pobrania: Szlif nr 2/2020 (173)

 

 

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...