Szatan w Polskim Radiu. Odpowiedź REM

| 8 gru 2020  19:08 | Brak komentarzy

Warszawa, 8 grudnia 2020 r.

Pan Marek Kotas

Oburzyła Pana informacja widniejąca na stronie internetowej Polskiego Radia (polskieradio24.pl) o poparciu udzielonemu polskiemu Strajkowi Kobiet przez Światowy Zakon Szatana. To piękna satanistyczna akcja – We stand with the women of Poland in saying: I think, I feel, I decide!: – Solidarni z polskimi kobietami: Myślę, czuję, decyduję.

Uznał Pan to za bzdurny wpis i zażądał bezzwłocznego usunięcia tej informacji pod rygorem skierowania zawiadomienia do Rady Etyki Mediów. Polskie Radio nie usunęło informacji, ani nie udzieliło Panu odpowiedzi. Spełnił Pan więc groźbę i poprosił REM o interwencję.

Rozpatrzyliśmy Pańską skargę. Sprawdziliśmy. The World Order of Satan – Światowy Zakon Szatana? Jest coś takiego. Ma swoją stronę w internecie. Poparł na niej Strajk Kobiet w Polsce. Pańskie żądanie usunięcia prawdziwej informacji to nawoływanie do stosowania cenzury. Nie chcemy przywrócenia w Polsce cenzury. REM stwierdza – nie ma Pan racji, domagając się usunięcia informacji tylko dlatego, że budzi ona Pańskie zrozumiałe oburzenie.

Sprzeciw wobec tego, co przeczytał Pan na stronie informacyjnej PR, jest oczywistą reakcją myślącego człowieka. Nie on jest jednak adresatem. Polskie Radio, przekształcone w instrument propagandy rządzącej partii, zwraca się przecież do tzw. żelaznego elektoratu PiS. Dlatego zamieściło ów, jak Pan słusznie zauważył, bzdurny wpis, dlatego dodało, że istnieje także polski oddział Światowego Zakonu Szatana, który jednoznacznie przeciwstawia się Prawu i Sprawiedliwości. Czołowi politycy PiS dopatrywali się w Strajku Kobiet podszeptów szatana. Taki był PiS-owski przekaz dnia. Polskie Radio zrobiło, co mu kazano.

Można więc zapytać, dlaczego zagląda Pan na strony informacyjne Polskiego Radia, skoro przeznaczone są teraz wyłącznie dla innej, ściśle określonej grupy odbiorców?

W imieniu Rady Etyki Mediów
Ryszard Bańkowicz
Przewodniczący REM

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...