Na straży ładu medialnego w Polsce

| 5 gru 2016  09:58 | Brak komentarzy

ofop_rekl-3Fundacja im. Stefana Batorego i Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych zapraszają do udziału w konferencji „Strażnicy ładu medialnego: KRRiT i RMN. Cele, zadania i praktyka”.

Spotkanie odbędzie się 8 grudnia 2016 r. (czwartek), w godzinach 10.00-13.00 w siedzibie Fundacji przy ul. Sapieżyńskiej 10a,w sali konferencyjnej im. Jerzego Turowicza.

O dotychczasowych doświadczeniach związanych z funkcjonowaniem instytucji regulujących polski rynek mediów i scenariuszach na przyszłość, granicach interwencji państwa w ład medialny oraz o wpływie obywateli na wyłanianie i funkcjonowanie tych instytucji będą rozmawiali m.in. prof. Jędrzej Skrzypczak, Krzysztof Czabański, Witold Kołodziejski, Jan Dworak.

Okazją do rozmowy na ten temat jest przeprowadzony przez Fundację Batorego we współpracy z Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych monitoring wyboru członków do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Rady Mediów Narodowych. Uczestnicy spotkania poznają jego wyniki.
W załączeniu program konferencji.

Organizatorzy proszą o rejestrowanie się do 6 grudnia 2016 r. na stronie http://straznicymediow.evenea.pl lub potwierdzenie obecności mailem na adres op@batory.org.pl.

 

PROGRAM:

 • 10.00 – 10.10 – otwarcie konferencji, Ewa Kulik-Bielińska, dyrektor Fundacji im. Stefana Batorego i Łukasz
  Domagała, członek zarządu Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.
 • 10.10 – 12.30 – Strażnicy ładu medialnego: KRRiT i RMN. Cele, zadania i praktyka – panel dyskusyjny z
  krótkimi wystąpieniami uczestników, z udziałem:
  – Grażyny Czubek, Fundacja im. Stefana Batorego;
  – Wojciecha Klickiego, Fundacja Panoptykon;
  – Grzegorza Wiaderka, Fundacja INPRiS;
  – Dominiki Bychawskiej-Siniarskiej, członkini zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka;
  – Krzysztofa Czabańskiego, przewodniczącego Rady Mediów Narodowych;
  – Jana Dworaka, eksperta, byłego przewodniczącego KRRiT;
  – Witolda Kołodziejskiego, przewodniczącego KRRiT;
  – Joanny Scheuring-Wielgus, wiceprzewodniczącej klubu poselskiego Nowoczesna;
  – prof. Jędrzeja Skrzypczaka, kierownika Zakładu Systemów Prasowych i Prawa Prasowego Wydziału
  Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu;
   Macieja Strzembosza, prezesa zarządu Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych, sygnatariusza
  Paktu na rzecz Mediów Publicznych.
 • 12.30 – 13.00 dyskusja plenarna
 • 13.00 poczęstunek

baj

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...