Na straży ładu medialnego w Polsce

| 5 gru 2016  09:58 | Brak komentarzy

ofop_rekl-3Fundacja im. Stefana Batorego i Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych zapraszają do udziału w konferencji „Strażnicy ładu medialnego: KRRiT i RMN. Cele, zadania i praktyka”.

Spotkanie odbędzie się 8 grudnia 2016 r. (czwartek), w godzinach 10.00-13.00 w siedzibie Fundacji przy ul. Sapieżyńskiej 10a,w sali konferencyjnej im. Jerzego Turowicza.

O dotychczasowych doświadczeniach związanych z funkcjonowaniem instytucji regulujących polski rynek mediów i scenariuszach na przyszłość, granicach interwencji państwa w ład medialny oraz o wpływie obywateli na wyłanianie i funkcjonowanie tych instytucji będą rozmawiali m.in. prof. Jędrzej Skrzypczak, Krzysztof Czabański, Witold Kołodziejski, Jan Dworak.

Okazją do rozmowy na ten temat jest przeprowadzony przez Fundację Batorego we współpracy z Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych monitoring wyboru członków do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Rady Mediów Narodowych. Uczestnicy spotkania poznają jego wyniki.
W załączeniu program konferencji.

Organizatorzy proszą o rejestrowanie się do 6 grudnia 2016 r. na stronie http://straznicymediow.evenea.pl lub potwierdzenie obecności mailem na adres op@batory.org.pl.

 

PROGRAM:

  • 10.00 – 10.10 – otwarcie konferencji, Ewa Kulik-Bielińska, dyrektor Fundacji im. Stefana Batorego i Łukasz
    Domagała, członek zarządu Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.
  • 10.10 – 12.30 – Strażnicy ładu medialnego: KRRiT i RMN. Cele, zadania i praktyka – panel dyskusyjny z
    krótkimi wystąpieniami uczestników, z udziałem:
    – Grażyny Czubek, Fundacja im. Stefana Batorego;
    – Wojciecha Klickiego, Fundacja Panoptykon;
    – Grzegorza Wiaderka, Fundacja INPRiS;
    – Dominiki Bychawskiej-Siniarskiej, członkini zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka;
    – Krzysztofa Czabańskiego, przewodniczącego Rady Mediów Narodowych;
    – Jana Dworaka, eksperta, byłego przewodniczącego KRRiT;
    – Witolda Kołodziejskiego, przewodniczącego KRRiT;
    – Joanny Scheuring-Wielgus, wiceprzewodniczącej klubu poselskiego Nowoczesna;
    – prof. Jędrzeja Skrzypczaka, kierownika Zakładu Systemów Prasowych i Prawa Prasowego Wydziału
    Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu;
     Macieja Strzembosza, prezesa zarządu Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych, sygnatariusza
    Paktu na rzecz Mediów Publicznych.
  • 12.30 – 13.00 dyskusja plenarna
  • 13.00 poczęstunek

baj

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...