Strajk ostrzegawczy w TVP

| 4 lut 2014  20:01 | Brak komentarzy

ATT0004

Związek Zawodowy „Wizja”, jedna z organizacji członkowskich Forum Związków Zawodowych, zapowiada strajk ostrzegawczy w TVP. Jak podkreśla w odezwie skierowanej do pracowników Telewizji, został zmuszony do sięgnięcia po tę stateczną formę protestu.

Strajk ma się odbyć 7 lutego 2014 r. w Warszawie, gdzie strajkujący spotkają w budynkach TVP przy ul. Samochodowej oraz przy Placu Powstańców Warszawy, a także we wszystkich Oddziałach Terenowych w kraju. Rozpocznie się o godz. 12.00.

„Nie możemy pozwolić na wyprowadzenie z TVP czterech grup zawodowych i zastąpienie ich firmami zewnętrznymi – bo to będzie początek domina. Najpierw dziennikarze, montażyści, charakteryzatorzy i graficy, a potem: operatorzy, realizatorzy audycji, światła, dźwięku i technika… wszystkie zawody twórcze i techniczne.

Model firmy, do którego zmierza Zarząd TVP jest jasny: pozostaną decydenci, a telewizja publiczna nie będzie już niczego produkowała wewnętrznie – stanie się wyłącznie emitentem produkcji zewnętrznych” – napisano w apelu.

„Wizja” domaga się wprowadzenia dla zawodów twórczych i technicznych wyłącznie etatowego zatrudnienia. Tymczasem, jak twierdzą związkowcy, wolą Zarządu jest, by twórców, a potem techniki, w telewizji nie było wcale. Dlatego „Wizja” ogłaszaj strajk ostrzegawczy apelując i solidarne wsparcie ich działań przez wszystkich pracowników TVP.

Na razie „wyprowadzenie” z Telewizji pracowników ma dotyczyć 550 osób, ale – według związkowców z „Wizji” – to dopiero początek. Liczba ta będzie szybko rosła.

Forum Związków Zawodowych wspiera „Wizję” w jej dążeniach do ochrony słusznych praw pracowniczych, obronie zatrudnienia etatowego zamiast „śmieciowego”, walce o liczenie się z głosem załogi. Będzie ją też wspierało w planowanym strajku ostrzegawczym.

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...