Rzecznik prezydenta krytykuje TVP za „Wiadomości” po śmierci Adamowicza

| 22 sty 2019  20:38 | Brak komentarzy

„Myślę, że tak jak i wiele osób tak samo pan prezydent jest krytyczny wobec tego, co się stało” – tak skomentował w RMF FM postawę Telewizji Polskiej w ostatnich dniach rzecznik prezydenta RP Błażej Spychalski.

Pytany przez Roberta Mazurek, czy prezydent jest krytyczny wobec tego, co pokazywały „Wiadomości”, Spychalski stwierdził: „Ten poniedziałkowy z zeszłego tygodnia chyba jest najlepszym tego dowodem”. Dopytywany czego dowodem, odpowiedział: „Tego, że warto być krytycznym wobec także mediów publicznych”.
„To co pokazywały »Wiadomości« to są standardy, to było przyzwoite?” – pytał Mazurek. „Myślę, że w tamtym czasie nie powinno to mieć miejsca” – odpowiedział rzecznik prezydenta.

„Wiadomości” TVP 1 w zeszły poniedziałek – czyli w dniu śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wyemitowały materiał Macieja Sawickiego, w którym jedynymi przykładami mowy nienawiści były wypowiedzi polityków PO i osób krytykujących obecną władzę.

Z kolei w rozmowie z Robertem Mazurkiem w „Dzienniku Gazecie Prawnej” przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski ocenił, że błędem redakcji „Wiadomości” było pokazanie przykładów mowy nienawiści z jednej strony.

„Nie ma co pudrować rzeczywistości, trzeba pokazywać złe zachowania bez względu na to, kto się ich dopuścił” – powiedział Kołodziejski. Przewodniczący KRRiT dodał też, że „takich materiałów w takim momencie powinno się unikać”.

Źródło: Press

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...