Renoma Roku w kategorii Polityk dla prof. Jerzego Hausnera

| 25 kwi 2015  10:04 | Brak komentarzy

hausner_jerzy
21 kwietnia 2015 r., w Domu Dziennikarza w Warszawie odbyła się druga część finału konkursu o Nagrodę Prestiżu RENOMA ROKU 2014. Członkowie Kapituły w składzie: dr Alicja Adamczak, prezes Urzędu Patentowego RP, Jerzy Byra, redaktor naczelny magazynu „Prestiż – relacje gospodarcze” i Andrzej Maślankiewicz, sekretarz generalny Stowarzyszenia Dziennikarzy RP wzmocnieni udziałem Jerzego Domańskiego, redaktora naczelnego „Przeglądu”, przewodniczącego SDRP wręczyli prof. Jerzemu Hausnerowi dyplom nominacji i statuetkę laureata Nagrody Specjalnej Prestiżu RENOMA ROKU 2014 w kategorii POLITYK. Wręczenie nagrody prof. Hausnerowi odbyło się z trzytygodniowym opóźnieniem ze względu na jego ważne obowiązki służbowe i państwowe w dniu uroczystego wręczenia nagród i wyróżnień wszystkim nominowanym i laureatom.

Do nagrody specjalnej RENOMA ROKU 2014 w kategorii POLITYK Kapituła spośród zgłoszonych kandydatów nominowała 3 polityków (Lidia Gądek, posłanka Sejmu RP z Komisji Zdrowia, Jerzy Hausner członek Rady Polityki Pieniężnej i Krzysztof Żuk, prezydent Lublina), których następnie poddała głosowaniu na portalu „Prestiżu”. Najwięcej głosów w tym plebiscycie zdobył prof. JERZY HAUSNER – ekonomista, były wicepremier, minister gospodarki, pracy i polityki społecznej oraz poseł. Od połowy lat 90. pełnił szereg ważnych funkcji państwowych i rządowych. Autor planu naprawy finansów publicznych, tzw. plan Hausnera. W uzasadnieniu nominacji prof. Hausnera do nagrody Kapituła podała – za wiarę w ludzi, próby zmieniania świata, program naprawy finansów publicznych oraz raporty dotyczące wyzwań stojących przed polską gospodarką realizowane w ramach projektu ISR (Instrument Szybkiego Reagowania). I to jemu wymienieni wyżej członkowie Kapituły i red. Domański wręczyli wspomniane wyróżnienie.

Przypomnijmy, że Kapituła pod przewodnictwem prof. dr hab. Katarzyny Majchrzak z Instytutu Zarządzania Wartością SGH i Honorowym Patronatem Wicepremiera, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego – spośród 12 nominowanych kandydatów 30 marca br. ogłosiła laureatów i przyznała tytuły Renoma Roku 2014 w czterech kategoriach: Przedsiębiorca, Firma, Produkt i Wynalazca.

Nagrodę Prestiżu pod nazwą RENOMA ROKU ustanowiła redakcja magazynu „Prestiż – relacje gospodarcze”. Przesłaniem stało się redakcyjne motto „Żeby działanie miało sens, jeszcze i to – potrzeba uznania drugiego człowieka”. Od drugiej edycji współorganizatorem konkursu o tę nagrodę zostało Stowarzyszenie Dziennikarzy RP.

131_3141

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...