Powiedziano, napisano…

| 19 mar 2015  08:45 | Brak komentarzy

W nawiązaniu do zdjęcia przez kierownictwo Polsatu programu „Skandaliści” Ewa Wanat redaktor naczelna RDC, na łamach Gazety Wyborczej stwierdza:

W wolnym kraju i wolnych mediach powinno być miejsce dla poglądów Jerzego Urbana, Agnieszki Gozdyry, Elizy Michalak, Tomasza Terlikowskiego, Tadeusza Rydzyka i Waldemara Łysiaka. Zarówno w mediach prywatnych , jak w publicznych. Media są takie jak demokracja, w której funkcjonują- bo są jej lustrem. Mamy słabą demokrację i słabe media.

 

Zmarły niedawno Wojciech Giełżyński napisał w prologu do swej książki „Wschód Wielkiego Wschodu” wydanej w 2008 r:

Ludzie chcą zrozumieć świat, który ich otacza. Dlatego kochają teorie spiskowe, bo one najłatwiej świat objaśniają. Po prostu wszystkim rządzą u k ł a d y, sterowane przez ł ż e – e l i t y, które dziś stoją tam, gdzie poprzednio stało ZOMO.. I wszystko jasne ! Tak było od stuleci, tak było całkiem do niedawna i znowu tak być może, jeżeli zawiedzie donaldtuskowa „ideologia miłości”. Tylko spiskowcy się zmieniają.

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...