Po Walnym Zebraniu polskiej sekcji AICT

| 3 kwi 2022  08:08 | Brak komentarzy

2 kwietnia 2022 w warszawskim Domu Dziennikarza odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Klubu Krytyki Teatralnej SDRP/ polskiej sekcji AICT. Zabrani udzielili absolutorium ustępującemu Prezesowi i Zarządowi, kończących przedłużoną o rok (ze względu na pandemię) pięcioletnią kadencję (2017-22).

Wybrano nowe władze Klubu na kadencję 2022-2026. Prezesem polskiej sekcji AICT został wybrany ponownie Tomasz Miłkowski.

Zebrani wybrali honorową przewodniczącą Klubu, którą została prof. Bożena Frankowska. W skład nowego Zarządu weszli ponadto: Marzena Dobosz, Katarzyna Michalik-Jaworska, Alina Kietrys, Dawid Mlekicki, Jadwiga Jakubowska-Opalińska, Jan Bończa-Szabłowski, Konrad Szczebiot. Zarząd ukonstytuuje się na swoim pierwszym posiedzeniu.

Zarząd polskiej sekcji AICT/ Klubu Krytyki Teatralnej SD RP

List otwarty do ukraińskich krytyków i recenzentów teatralnych

Zgromadzeni w dniu 2 kwietnia 2022 w Warszawie na Walnym Zebraniu polskiej sekcji AICT, Klubu Krytyki SDRP skierowali następujący list do krytyków i recenzentów ukraińskich:

W dniach i tygodniach trwającej wciąż inwazji rosyjskiej na Ukrainie kierujemy słowa solidarności do naszych przyjaciół, ukraińskich krytyków i recenzentów teatralnych, do wszystkich ludzi teatru i kultury, do całego narodu, do naszych sąsiadów. Jesteśmy sercem i myślą z wami, oburzeni przechodzącymi wszelkie granice aktami barbarzyństwa ze strony agresora. Jego pastwą padają niewinni ludzie, szpitale, przedszkola, a nawet teatry, czego wymownym symbolem stał się szkielet zbombardowanego teatru w Mariupolu. Kierujemy do was nie tylko słowa otuchy, bo tej wam nie brakuje, ale też nadziei, że wzmocniona w czasie próby więź między nami będzie owocować w przyszłości pięknymi wspólnymi projektami.

Jesteśmy częścią wielkiej międzynarodowej wspólnoty IATC/AICT, którą przed laty zjednoczyła idea współpracy, porozumienia, tworzenia trwałych mostów między kulturami wielu nardów. Obce są nam wszelkie przejawy ksenofobii, nienawiści, agresji, przemocy.

Pozostając wierni tym zasadom, wyrażamy przekonanie, że wspólne, zgodne działania sił miłujących pokój doprowadzą do zakończenia tej bezsensownej wojny, prowadzającej do cierpień tysięcy ludzi, siejącej strach i poczucie ciągłego zagrożenia.

Kierujemy słowa podziękowania do rodaków tak licznie wspomagających uchodźców z Ukrainy, do artystów inicjujących rozmaite formy pomocy dla uciekinierów i wspierających żywą obecność ukraińskiej dramaturgii w polskim teatrze.

Klub Krytyki Teatralnej SDRP. Polska sekcja IATC/AICT
Warszawa, 2 kwietnia 2022

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński
    4/2024
       
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...