PANIE PREZESIE BRAUN, CO PAN NA TO, ŻE LEASING TEAM ZAMIERZA ZWOLNIĆ DYSCYPLINARNIE 49 „PRZEJĘTYCH” PRACOWNIKÓW TVP?

| 21 mar 2015  14:09 | Brak komentarzy

leasing-team

Kiedy w TVP  przygotowywano akcję przyniesienia dziennikarzy, montażystów, charakteryzatorów i grafików do firmy zewnętrznej  agencji  zatrudnienia tymczasowego, prezes Zarządu TVP Juliusz Braun zapewniał, że nie ma to nic wspólnego ze zwolnieniami. Obecnie zwalnianie  przeniesionych pracowników  staje  się faktem. W tej sprawie Związek „Wizja” przesłał  nam tekst  z wieloma pytaniami do  prezesa Brauna.

Oto one:

 Gdzie ma telewizja publiczna dziennikarzy, montażystów, charakteryzatorów i grafików?

W LEASING TEAM – agencji pracy tymczasowej!

Co robią dziennikarze, montażyści, charakteryzatorzy i graficy w agencji pośrednictwa pracy tymczasowej?

Są zwalniani dyscyplinarnie, gdy tylko usiłują bronić prawno-zawodowego statusu zawodu i domagają się respektowania prawa przez LT oraz  oczekują by pracodawcą respektował ich  godność osobistą.

Czy jest możliwe, by kategoria godności była respektowana przez firmę, której przedstawiciele w sposób świadomy wprowadzają w błąd swoich rozmówców – przedstawicieli Wizji, którzy upominali się o prawa pracownicze przeniesionych z TVP do LT?

Nie, nie jest możliwe. KTO KŁAMIE?

Przedstawiciele LT, którzy zapewniają, że muszą przeprowadzać zwolnienia grupowe, bo TVP niespodziewanie zmniejszyła o 20% zamówienia na „usługi” dziennikarskie i montażowe? Czy rzecznik TVP, gdy mówi, że pracownicy zwolnieni grupowo będą mogli podjąć współpracę z TVP jako firmy jednoosobowe? Czy LT kłamie, gdy w piątek, 13 marca zapewnia, że jeśli pracownicy nie zechcą się poddać testom oceniającym ich przydatność zawodową oraz miękki HR – to otrzymają 0 punktów w ocenie, ale dyscyplinarnych zwolnień nie będzie?

Na to ostatnie pytanie odpowiedź znajdujemy w piśmie z LT datowanym na 18 marca, a informującym o zamiarze zwolnienia 49 osób w trybie dyscyplinarnym! (w załączniku)

Czy podany powód przez LT do zwolnienia dyscyplinarnego, jakoby pracownicy odmówili udziału w testach, jest prawdziwy?

Nie, nie jest! bowiem wszyscy do nich przystąpili, a zarazem załączyli pisma, w których zakwestionowali  procedurę i regulamin ocen wskazując m.in., że procedura narusza ich dobra, podważa zasadę publicznego zaufania do dziennikarzy, jest niezgodna z prawem pracy oraz nie została uzgodniona ze związkiem zawodowym „Wizja”. ALE TO NIE BYŁA ODMOWA! Więcej, na liście zwolnień dyscyplinarnych znalazły się osoby, które mają dopiero wyznaczony termin i potwierdziły, że się stawią w wyznaczonym przez pracodawcę miejscu i czasie.

NIEMAL WSZYSCY NA TEJ LIŚCIE SĄ BARDZO OBŁOŻENI PRACĄ – i świadczą „usługi” dla TVP w stopniu bardzo intensywnym.

Pytamy Prezesa J. Brauna czy jest świadom, że za chwilę może mu się przewrócić ciąg produkcyjny? Czy jest świadom, że kadra kierownicza pod jego wodzą wespół z Agencją Pośrednictwa Pracy Tymczasowej LT, demontuje jeden z głównych filarów TVP?

Ale pytamy też wszystkich pracujących w telewizji – co jeszcze musi się wydarzyć by zjednoczyć  siły i środki do udowodnienia Zarządowi Spółki TVP, że  łamie prawo, że traktuje ludzi jak niewolników i wyrobników, że nie jakość programów a polityka rządzi w TVP? Czy pozwolimy, aby szykanowano i skrzywdzono 49 koleżanek i kolegów, którzy mieli odwagę upomnieć się o godność, prawo i prawdę?

Zarząd OZ LT ZZPTiTMP Wizja

 1. W załączniku pismo Leasing Teamu  świadczące o wyjątkowej arogancji kierownictwa firmy: pismo o konsultacjach

 

 

 

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...